Home Newsy American Horror Story – kiedy premiera 8. sezonu? O czym opowie fabuła?

American Horror Story – kiedy premiera 8. sezonu? O czym opowie fabuła?

American Horror Story – kiedy premiera 8. sezonu? O czym opowie fabuła?

American Horror Story to jeden z najpopularniejszych seriali grozy. Wiemy, kiedy nastąpi premiera 8. sezonu! Niestety, fabuła wciąż trzymana jest pod kluczem. 

American Horror Story cieszy się nieprzerwanie sławą od 2011 roku, kiedy na ekrany telewizorów trafił pierwszy sezon serii, zatytułowany „Murder House”. Każdy kolejny sezon osadzony był w innej lokacji, opowiadał o nowych bohaterach oraz trawestował kolejne klisze i schematy wieloletniej tradycji kina grozy. I tak na przykład 4. sezon, „Freak Show”, opowiadał o cyrku dziwolągów – nie zabrakło przy tym stereotypowych klownów rodem z Tego Stephena Kinga. Niestety, w pewnym momencie twórcom zaczęły kończyć się pomysły. Ostatni sezon, „Kult”, to najgorsza odsłona serialu pomimo podjęcia istotnego tematu wyborów prezydenckich w USA. Jak prezentuje się zatem 8. sezon American Horror Story?

American Horror Story 8 – o czym opowie fabuła?

Twórca serialu, Ryan Murphy, zdecydował, że w nadchodzących epizodach dojdzie do cross-overu „Murder House” oraz 3. sezonu American Horror Story, znanego pod nazwą „Sabat”. Początek serii skupiał się na rodzinie Harmonów, zamieszkujących nawiedzony dom. „Sabat” przedstawiał szkołę dla wiedźm i czarownic – jednak daleko jej było do przyjemnej wizji Hogwartu z Harry’ego Pottera. Wiadomo, że nadchodzący sezon ochrzczony został mianem „Apocalypse”. Pojawi się w nim biologiczny wnuk i adoptowany syn Constance Langdon (Jessica Lange). W „Murder House” sprawował on rolę Antychrysta. Możliwe zatem, że tytuł odniesie się biblijnej wizji Armageddonu. W postać Antychrysta, znanego pod ludzkim imieniem Michaela Langdona, wcieli się Cody Fern.

Do fabuły powróci również wielu aktorów znanych z 1. i 3. sezonu American Horror Story. Wśród nich znaleźli się: Sarah Paulson, Taissa Farmiga, Evan Peters, Billie Lourd oraz Emma Roberts. Co ciekawe, na przestrzeni dwóch sezonów część z aktorów wcielała się w dwie różne, autonomiczne role. Nie wiadomo, jak twórcy wybrną z tego problemu.9 kręgów piekła w American Horror Story

Co ciekawe, Ryan Murphy zdradził niedawno na swoim Instagramie, że każdy sezon serialu odnosi się do innego kręgu piekła. Dla przypomnienia: taka wizja Otchłani nawiązuje do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło podzielone zostaje tam na 9 kręgów – każdy poziom reprezentuje jakiś grzech lub przewinienie. Kolejno są to: limbo (gdzie przebywają prawi-nieochrzczeni), pożądanie, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, skąpstwo i rozrzutność, gniew oraz zazdrość, herezja, brutalność, kłamstwo, aż w końcu zdrada. Jak przekłada się to na American Horror Story? Zobaczcie sami:

Interesting

A post shared by Ryan Murphy (@mrrpmurphy) on

American Horror Story 8 – kiedy premiera?

8. sezon American Horror Story zadebiutuje już 12 września 2018 roku. Prawdopodobnie dopiero wtedy dowiemy się szczegółów na temat fabuły. Twórcy zazwyczaj do ostatnich dni trzymają widzów w niepewności wobec historii nowych epizodów. Zaznaczony jest tylko główny trzon fabuły – w tym przypadku chodzi o cross-over 1. i 3. sezonu serialu.

ZOBACZ TAKŻE: Emmy 2018 – nominacje: Gra o tron pobiła rekord

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *