Home Newsy American Horror Story: Kult – kiedy i gdzie oglądać? Klauny nadciągają!

American Horror Story: Kult – kiedy i gdzie oglądać? Klauny nadciągają!

American Horror Story: Kult – kiedy i gdzie oglądać? Klauny nadciągają!

Wielkimi krokami zbliża się premiera serialu American Horror Story: Kult. Kiedy i gdzie oglądać nową serię dla fanów grozy i horroru?

O czym będzie American Horror Story: Kult?

Fabuła nowego sezonu przeniesie nas do Michigan. Pierwszy odcinek rozpocznie się w wieczór wyborczy, czyli podczas starcia Hilary Clinton z Donaldem Trumpem jesienią 2016 roku. To właśnie w ten waży dla Amerykanów wieczór zacznie się seria przerażających zdarzeń, które dosięgną nie tylko głównych bohaterów. Jedną z bohaterek jest Ally Mayfair-Richards (Sarah Paulson), która wraz ze swoją żoną Ivy (Alison Pill) prowadzi restaurację. Para posiada również syna o imieniu Oz. Niestety Ally boryka się z różnego rodzaju lękami i fobiami, a największą z nich jest strach przed klaunami. Mimo, że regularnie odwiedza doktora Rudy’ego Vinceta (Chayenne Jackson), który ze wszystkich sił próbuje jej pomóc, wszystko pogarsza się podczas wspomnianego wieczoru wyborczego. Główna bohaterka popada w coraz większe paranoje, zaczyna widzieć i słyszeć rzeczy, które nie istnieją, a przynajmniej tak wydaje się najbliższym z otoczenia Ally.

Klaunofobia na całym świecie

Ciekawostką jest, że rzeczywiście w 2016 roku chwilę przed wyborami i podczas wyborów w całych Stanach Zjednoczonych ludzie donosili o pojawiających się w różnych miejscach „morderczych klaunach”. Najwięcej zgłoszeń policja odnotowała właśnie w Michigan. Nikt nie potrafił tego wyjaśnić, a w ciągu kilku miesięcy „klaunofobia” rozprzestrzeniła się również na Europę. Nieoficjalne źródła donoszą, że to właśnie te wydarzenia zainspirowały twórców serialu, aby w najnowszym sezonie pokazać przerażające fobie.

American Horror Story: Kult – gdzie i kiedy oglądać?

Premiera American Horror Story: Kult odbędzie się w czwartek 7 września o godz. 23:00 na kanale FOX.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe seriale – jesień 2017. Premiery na Netflix, HBO, Showmax, FOX

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *