Home Newsy Nadciąga animacja fantasy na Netflix. Parodia Gry o tron i Władcy Pierścieni od twórcy Simpsonów

Nadciąga animacja fantasy na Netflix. Parodia Gry o tron i Władcy Pierścieni od twórcy Simpsonów

Nadciąga animacja fantasy na Netflix. Parodia Gry o tron i Władcy Pierścieni od twórcy Simpsonów

Wkrótce na serwisie Netflix zadebiutuje nowa animacja osadzona w konwencji fantasy – Disenchantment. Za sterami produkcji stanie Matt Groening, twórca Simpsonów.

Matt Groening znany jest jako twórca dwóch flagowych animacji: Futuramy oraz Simpsonów. Jego dorobek twórczy może wzbogacić się o kolejną kultową produkcję, tym razem parodiującą schematy nurtu fantasy. Disenchantment – bo tak zatytułowana została animacja – trafi na platformę Netflix jeszcze w 2018 roku. Serial będzie liczył 20 odcinków.

Nowa animacja fantasy na Netflixie!

Obok fatalnych produkcji pełnometrażowych oraz skrajnych seriali, animacje należą do najmocniejszych punktów serwisu streamingowego. Rick i Morty oraz BoJack Horseman należą do najpopularniejszych tytułów platformy, choć nie można zapominać o świetnym anime, jak Devilman Crybaby czy A.I.C.O. Incarnation. Równie dobrze wypadają nawet tytuły skierowane do najmłodszych, by przywołać Łowców Trolli. Ten bogaty repertuar wkrótce zwiększy się o Disenchantment.

Matt Groening stworzył już wielosezonową satyrę na życie klasycznej, średniej klasy społecznej oraz błyskotliwie sparodiował wszystkie klisze i schematy kina SF. Tym razem obrał na celownik kolejny gatunek filmowy. Jak można dowiedzieć się z oficjalnego opisu na Netflixie:

Disenchantment opowie o życiu, śmierci, seksie i tym, jak być w dobrym nastroju w świecie pełnym cierpienia i idiotów, mimo tego, co mówią ci starszyzna, czarodzieje i inni pajace.

Szalona satyra na Władcę Pierścieni oraz Grę o tron

Akcja produkcji osadzona została w średniowiecznym królestwie Dreamland. Główną bohaterką będzie upijająca się do nieprzytomności młoda księżniczka imieniem Bean (czyżby daleka krewna Ricka Sancheza?). Jej kamratami w boju został elf Elfo i osobisty demon Luci. Drużyna spróbuje uratować świat przed nieuchronną katastrofą. Szykuje się szalona jazda przez wszystkie chwyty i stereotypy znane z Gry o tron i Władcy Pierścieni!

Netflix zamówił 20 odcinków serialu – rozdzieli je na dwa sezony. Pierwsza część trafi na platformę już 17 sierpnia bieżącego roku. Jest na co czekać!

ZOBACZ TAKŻE: TOP 50: najlepsze seriale – Netflix. Co warto obejrzeć?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *