Home Newsy Czy powstanie Blade Runner 3?

Czy powstanie Blade Runner 3?

Czy powstanie Blade Runner 3?

Czy powstanie trzecia część Blade Runnera? Szanse są na to dość nikłe, jednak Ridley Scott nie wyklucza kolejnego filmu w tym uniwersum.

Klapa finansowa Blade Runnera 2049 w USA

Przypomnijmy, że Blade Runner 2049 w pierwszym weekendzie wyświetlania okazał się totalną klapą w box office USA. Spodziewano się, że w ostatecznym rozrachunku ten wysokobudżetowy film nie tylko zwróci koszta produkcji, ale również przyniesie bardzo duży zysk. Tak się jednak nie stało – producenci nie są zbytnio zadowoleni z aktualnego stanu.

Czy powstanie Blade Runner 3?

Ridley Scott mimo 80 lat na karku, jest bardzo płodnym twórcą. Jednym z jego pomysłów jest, aby powstała trzecia część Blade Runnera. W wywiadzie udzielonym Digital Spy przyznał, że ma już nawet gotowy do rozwinięcia wątek. Nic dziwnego – Blade Runner 2049 ujawnił nam wycinek bardzo wielkiego świata i aż prosi się, aby pokazać więcej z tego uniwersum. Co ciekawe, Scott przyznał, że wg niego film Denisa Villeneuve’a okazał się porażką finansową ze względu na długość.

Ridley Scott potrafi popsuć

Z chęcią byśmy zobaczyli kolejną część Blade Runnera, ale zarazem BARDZO się boimy. Dzieło Denisa Villeneuve’a mimo nagromadzonych wątków, wydaje się dziełem zamkniętym i spójnym, które nie potrzebuje kontynuacji. Z drugiej strony to samo mówiło się o filmie z 1982 roku. Najgorzej sytuacja ma się z innym dzieckiem Ridleya Scotta, czyli serią o Obcym. Brytyjczyk mocno się stara, by popsuć całość jeszcze bardziej. Mamy nadzieję, że jeśli doszłoby do realizacji Blade Runnera 3, to Scott nie odpowiadałby za scenariusz i reżyserię, lecz jedynie czuwał nad projektem jako producent.
Czy Waszym zdaniem jest sens kręcenia trzeciej części Blade Runnera?

ZOBACZ TAKŻE: Blade Runner 2049 to pokaz tego, jak powinno wyglądać CGI w filmach