Home Newsy Dlaczego Quentin Tarantino nie lubi Netflixa? Chyba za bardzo nie wie o czym mówi…

Dlaczego Quentin Tarantino nie lubi Netflixa? Chyba za bardzo nie wie o czym mówi…

Dlaczego Quentin Tarantino nie lubi Netflixa? Chyba za bardzo nie wie o czym mówi…

Co o Netflixie sądzi Quentin Tarantino? Jak się okazuje, słynny reżyser niezbyt gustuje w platformie streamingowej. Ale też nie ma o niej chyba bladego pojęcia…

Ortodoksyjni fani Quentina Tarantino wiedzą, że reżyser ten nigdy nie był fanem platform streamingowych.

„Lubię mieć w dłoni coś namacalnego. Dlatego nie znoszę oglądać filmów na laptopie. Nie posiadam Netflixa ani innej platformy w tym typie. Jestem za to właścicielem filmów Video Archives. Gdy splajtowali, kupiłem ich zbiory – jakieś osiem tysięcy kaset VHS i płyt DVD (…) Ciągle też nagrywam rzeczy z telewizji na VHS.

Oglądanie kaset VHS jest super!

I jasne – szanujemy takie podejście. Nostalgia zawsze jest w cenie, zaś oglądanie z tego typu nośników filmów to wspaniała sprawa. Do dzisiaj w Polsce organizowane są chociażby spotkania (głównie przez grupę VHS Hell), gdzie fani kaset VHS oglądają oryginalne polskie wydania filmów z ery wypożyczalni kaset wideo.

Czy Quentin Tarantino wie chociaż jak działa Netflix?

„Nie posiadam Netflixa, więc dokładnie nie wiem, na jakiej zasadzie on działa. Nawet gdy masz kablówkę, to skaczesz po kanałach, czasem coś nagrasz, ale po kilku minutach wyłączają z myślą, że to jednak nie to i zaczynaja robić coś zupełnie innego. Do takiego stanu już doszliśmy…”

I tutaj trochę mamy do czynienia z typowym gadaniem dla gadania, gdzie słynny reżyser za bardzo nie wie, jak działa Netflix, w jaki sposób wypuszczane są seriale i z czym się to właściwie je. I może niech nie wkręca się, bo jeszcze odkryje czym jest binge-watching i zamiast robić kolejne filmy, przepadnie na oglądaniu seriali…

ZOBACZ TAKŻE: Ile filmów nakręci Quentin Tarantino? Niedługo koniec jego kariery

Comment(1)

  1. Ktoś tu solidnie przesadza, Quentin ma wiele racji. Netflix, Spotify itp mają ten problem że coś co widzieliśmy, dodaliśmy do listy, oceniliśmy itp. potrafi najzwyczajniej zniknąć i w najgorszych przypadkach jak Youtube czy Netflix nawet nie wiemy co przepadło!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *