Home Newsy Gra o tron: widziałeś już TĘ bitwę? Koniecznie zobacz kulisy. Powalają!

Gra o tron: widziałeś już TĘ bitwę? Koniecznie zobacz kulisy. Powalają!

Gra o tron: widziałeś już TĘ bitwę? Koniecznie zobacz kulisy. Powalają!

Ostatni odcinek Gry o tron wzbudził olbrzymie emocje wśród widzów. Mogliśmy zobaczyć efektowną bitwę. HBO wypuściło również bardzo ciekawy materiał zza kulis. Jak powstała ta skomplikowana sekwencja walki?

UWAGA – tekst i materiał wideo zawiera spoilery. Czytać i oglądacie oczywiście na własną odpowiedzialność.

Ta bitwa przejdzie do historii seriali

W końcu otrzymaliśmy bitwę, w której wzięli udział nie tylko żołnierze z Westeros. Przy okazji słynnej już Bitwy Bękartów, walczyły ze sobą armie Boltonów oraz wojska pod przewodnictwem Jona Snowa (w tym Dzicy). Tym razem mogliśmy zobaczyć szarżę Dothraków (świetnie się prezentują na koniach ze swoim charakterystycznym orężem) oraz przede wszystkim – Daenerys na smoku! Musicie przyznać sami, że jeśli chodzi o efektowność, to Gra o tron w świecie seriali nie ma sobie równych.

Rekordowy wyczyn kaskaderski

Bardzo dużym wyzwaniem dla ekipy kręcącej tę bitwę, było odpowiednie przedstawienie ujęć walki z powietrza, w której Drogon zieje ogniem, niszcząc przy okazji wszystko na swojej drodze. Pobito tutaj rekord z udziałem płonących kaskaderów. Jednocześnie na planie paliło się 73 ludzi. Takiego wyniku nie osiągnięto przy żadnej hollywoodzkiej produkcji!
Warto zwrócić uwagę również na sceny ze smokiem. W tym odcinku zawarto łącznie 80 ujęć z Daenerys i smokiem. Dla porównania – poprzedni sezon zawierał ich łącznie 11. Co w tym wszystkim najciekawsze? Był to najkrótszy odcinek w historii serii.

Jak kręcono bitwę?

Warto tutaj zobaczyć specjalny materiał dokumentalny przygotowany przez HBO. Dzięki temu filmikowi możemy poczuć jeszcze mocniej ogrom prac, jakie wykonano przy realizacji scen batalistycznych. Do tego oczywiście wywiady z twórcami, aktorami i przedstawienie scen bez CGI.

A co Wy sądzicie o bitwie?

Sama bitwa miała jednak swoje minusy. Jak zauważyliście na naszym profilu facebookowym, bez sensu było palenie zaopatrzenia gdy wcześniej padały informacje o tym, że Nieskalani nie mają pożywienia. Również niezrozumiałe w pewnych momentach było zachowanie armii Lannisterów – poszczególne formacje zachowywały się niezbyt sensownie. Co jeszcze pisaliście o odcinku? Więcej znajdziecie w poście poniżej – zachęcamy do sprawdzenia, bo piszecie wiele fajnych rzeczy!

ZOBACZ TAKŻE: Ile odcinków będzie miał ostatni sezon Gry o tron? Bardzo mało…

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *