Home Newsy Joker trafi na ekrany kin! Plotki okazały się prawdą – w głównej roli Joaquin Phoenix

Joker trafi na ekrany kin! Plotki okazały się prawdą – w głównej roli Joaquin Phoenix

Joker trafi na ekrany kin! Plotki okazały się prawdą – w głównej roli Joaquin Phoenix

Sieć roi się od plotek związanych z rynkiem kinematograficznym. Najbardziej irracjonalna z nich okazała się prawdą. Film Joker trafi na ekrany kin. Do zagrania tytułowej roli wybrany został Joaquin Phoenix.

Nie odświeżajcie strony, ani nie przecierajcie sobie oczu – to nie żart, choć całość wygląda jak prima-aprillisowy dowcip grubymi nićmi szyty. Produkcja zdradzająca genezę ikonicznego złoczyńcy trafi na ekrany kin. Warner Bros. oficjalnie wydało zgodę na realizację filmu. Nad przedsięwzięciem pracowało będzie trzech filmowców z trzech różnych stron Hollywoodu: reżyserem projektu został Todd Phillips (Kac Vegas), w Jokera wcieli się Joaquin Phoenix (Ona), a funkcja producenta przypadnie m.in. Martinowi Scorsese (Chłopcy z ferajny). Wcześniej propozycję zagrania Morderczego Klowna otrzymał Leonardo DiCaprio.

Joaquin Phoenix w roli Jokera

O-MÓJ-BOŻE! Dawno nie natknąłem się w sieci na bardziej intrygującą informację. W historii kina nie ma chyba lepszych złoczyńców, niż ikoniczne postacie Jokera wykreowane kolejno przez Jacka Nicholsona (choć o mały włos, a kto inny wcieliłby się wtedy w klauna) oraz Heatha Ledgera. Poprzeczka zawieszona została wysoko, gdzieś na wysokości czwartego piętra – ostatnim odtwórcom ikonicznego psychopaty z Gotham City nawet nie udało się o nią otrzeć. Mówię oczywiście o koszmarnym Jaredzie Leto z Legionu Samobójców oraz równie zawodzącym Cameronie Monaghanie z serialu Gotham. Przedstawiciele Warner Bros. sięgnęli zatem po najcięższy kaliber: znakomitego aktora, Joaquina Phoenixa. Nie będzie łatwo, ale wierzę, że nowy odtwórca postaci Jokera dorówna swoim poprzednikom, realizując równie pamiętną kreację śmiertelnie groźnego złoczyńcy.

Widowisko opowie genezę najpopularniejszego łotra z komiksów. Todd Phillips zapowiada mroczne i brutalne kino gangsterskie, skupiające się na początkach działalności Morderczego Klauna. Nic dziwnego zatem, że do projektu zaangażowany został Martin Scorsese – jeden z najwybitniejszych twórców kina gangsterskiego, w którego dorobku odnaleźć można m.in. Chłopców z ferajny oraz Kasyno.Joker: czy film trafi do kinowego uniwersum DC?

DC Entertainment nie radzi sobie najlepiej – kinowe uniwersum leży w gruzach, skutecznie zbombardowane przez Ligę Sprawiedliwości oraz Batman V Superman. Z drugiej strony kryzys pojawia się również w komiksach. Niedawny cykl skupiający się na ślubie Batmana z Catwoman okazał się spektakularną porażką. Nie ma chyba na świecie czytelnika zadowolonego z finalnej konkluzji całego wątku. Pomocą dla koncernu ma stać się nowa platforma multimedialna DC Universe oraz oryginalne produkcje, tworzone dla usługi streamingowej. Czy kinowe uniwersum przetrwa próbę czasu, o tym przekona nas zbliżający się Aquaman oraz Shazam!. Obok umierającego DCEU pojawi się również nowy cykl kinowy. W jego ramach ukaże się Joker oraz inne produkcje z niższym budżetem, skupiające się na postaciach z komiksów. Nie będą one powiązane z Człowiekiem ze stali ani żadną produkcją osadzoną w ramach tego uniwersum.

Joker to jedna z najpopularniejszych postaci popkultury. Niedawno – w ramach żartu – o jego rolę ubiegał się  Tommy Wiseau. Osobiście uważam, że wybór Phoenixa to strzał w dziesiątkę. Istnieje tylko jedna alternatywa, z której cieszyłbym się bardziej: Willem Dafoe jako Joker.

ZOBACZ TAKŻE: Joker czyta życzenia Donalda Trumpa. Ależ to brzmi!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *