Home Newsy Logan: Wolverine miał mieć kategorię wiekową PG-13. Co zrobił Hugh Jackman? Prawdziwy fan!

Logan: Wolverine miał mieć kategorię wiekową PG-13. Co zrobił Hugh Jackman? Prawdziwy fan!

Logan: Wolverine miał mieć kategorię wiekową PG-13. Co zrobił Hugh Jackman? Prawdziwy fan!

Hugh Jackman poświęcił swoją pensję, by zrealizować film Logan:Wolverine. I jak tu nie lubić tego aktora?

Kino superbohaterskie przez długi czas utożsamiane było z targetem młodego odbiorcy. Dlatego po realizacji brutalnego Batman powraca z projektu Batman Forever usunięty został Tim Burton. Kinowe uniwersum Marvela również stawia na pruderię, by dopasować się do jak największego targetu. Przełomowym filmem okazał się Mroczny Rycerz, śmiertelnie na poważnie podchodzący do postaci herosa z Gotham City. Mimo wielu dosadnych i brutalnych momentów, widowisko Christophera Nolana otrzymało kategorię wiekową PG-13. Kolejny kamień milowy położył Deadpool – tym razem produkcja superbohaterska została przeznaczona wyłącznie dla dorosłych. Studiu Fox opłacała się taka decyzja – widowisko przy budżecie 58 milionów dolarów zarobiło w krajach na całym świecie imponujące 783 miliony dolarów. Wydawało się, że realizacja Logana z kategorią R była świadomym krokiem wytwórni po kasowym sukcesie Deadpoola. Okazuje się jednak, że sprawa wyglądała zupełnie inaczej.

Logan – Wolverine miał mieć kategorię wiekową PG-13

Logan: Wolverine trafił na ekrany kin z kategorią wiekową R. Wiele osób spekulowało wtedy, że studio Fox odważyło się na tak odważny krok dzięki sukcesowi Deadpoola. Sprawa wygląda zupełnie inaczej. Przedstawiciele Foxa obawiali się przeznaczyć większą kwotę na rzecz powstania filmu. Powód? Produkcja z kategorią R trafia zwykle do znacznie okrojonej widowni, a przez to widowisko zarabia mniejszą kwotę dolarów. Na szczęście z pomocą przyszedł odtwórca tytułowej postaci, Hugh Jackman.

Aktor od początku pragnął, by ostatni film z jego udziałem został zrealizowany w duchu spaghetti westernów – włoskiego brata amerykańskiego gatunku o kowbojach i Indianach, cechującego się znacznie zawyżonym poziomem brutalności. Gdy studio zaczęło kręcić nosem, Jackman stwierdził, że zrzeknie się części swojej gaży na rzecz realizacji produkcji. Radykalny krok okazał się jedynym słusznym. Przedstawiciele Foxa uśmiechnęli się i dali zielone światło Wolverine’owi z kategorią R.

I wilk syty, i owca cała

Opłacało się. Wolverine uchodzi dziś za najpopularniejszego Mutanta (zarówno w filmach, jak i komiksach – jedno medium zręcznie nakręca drugie). Mimo to bohater nie doczekał się godnego, autonomicznego filmu. X-Men Geneza: Wolverine wywołuje śmiech żenady, upraszczając komiksowe wątki oraz gwałcąc wizerunki ikonicznych postaci. Tak, chodzi mi o film, w którym wygadany i sarkastyczny Deadpool otrzymał zaszyte usta, katany wysuwające się z rąk niczym szpony Logana oraz zdolność do teleportacji. Kolejna produkcja, poświęcona Wolverine’owi również nie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Dopiero ostatni tytuł poświęcony ikonicznemu X-Menowi oddał oczekiwany hołd postaci. Rychło w czas – produkcja okazała się ostatnim filmem w dorobku Jackmana, w którym wcielał się on w postać Wolverine’a.

Studio Fox również poczuło się usatysfakcjonowane wynikiem sprzedaży widowiska. Logan przy budżecie 97 milionów dolarów zarobił w kinach na całym świecie 619 milionów dolarów.

ZOBACZ TAKŻE: Tak 18 lat temu Hugh Jackman starał się o role Logana

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *