Home Newsy Mija 10 lat od premiery gry Wiedźmin. To on stworzył pierwszy wygląd Geralta

Mija 10 lat od premiery gry Wiedźmin. To on stworzył pierwszy wygląd Geralta

Mija 10 lat od premiery gry Wiedźmin. To on stworzył pierwszy wygląd Geralta

Równo 10 lat temu została oficjalnie wydana pierwsza część gry komputerowej Wiedźmin. Dzięki komu Geralt wyglądał tak, a nie inaczej? 

Za wygląd Geralta w pierwszej części Wiedźmina od CD Projekt RED odpowiadał rysownik Przemysław „TRUST” Truściński. Na oficjalnym fanpage’u serii pojawiła się klimatyczna nowa ilustracja tego autora i musimy przyznać, że z chęcią byśmy powiesili taki plakat na ścianie:

Wiedźmin - TRUST
Fot. facebook.com/PLthewitcher

Polski artysta również pracował wspólnie z Maciejem Parowskim nad komiksem, które miały wspierać kampanię promocyjną CD Projekt RED. Fabularnie seria miała być luźną adaptacją opowiadań Andrzeja Sapkowskiego: Miecz przeznaczenia, Kwestia ceny i Coś więcej, a wizualnie bazować właśnie na grze komputerowej. Projekt jednak został skasowany.
Zachowało się jednak kilka concept artów, szkiców i plansz, na których możemy zobaczyć Geralta w zupełnie innym klimacie niż to, co znamy dotychczas. Jak Wam się podoba wizja TRUSTa? Musimy przyznać, że jest niezwykle surowa, znacznie bardziej mroczna i z chęcią byśmy zobaczyli pełny komiks z jego ilustracjami. Wielka szkoda, że ostatecznie pomysł nie wypalił.

Wiedźmin od polskiego rysownika:

wiedźmin trust
Autor – TRUST
wiedźmin trust
Autor – TRUST
wiedźmin trust
Autor – TRUST
wiedźmin trust
Autor – TRUST
wiedźmin trust
Autor – TRUST
wiedźmin trust
Autor – TRUST

Dzisiaj dominuje już wizja Wiedźmina z trzeciej części gry i odgrywają go liczni cosplayerzy. Ostatnio furorę robią zdjęcia rosyjskiego fana, który wygląda żywcem wyjęty jakby z hollywoodzkiej produkcji. Również Czesi zaprezentowali ciekawy obraz Geralta. Najwięcej fanów zaś chyba ma niemiecki Maul, który wystąpił w fanowskim filmie.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix o serialu Wiedźmin. Czego możemy się spodziewać?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *