Home Newsy Na czym wzorowano się tworząc nowego Obcego? Oto najbardziej obrzydliwy rekin

Na czym wzorowano się tworząc nowego Obcego? Oto najbardziej obrzydliwy rekin

Na czym wzorowano się tworząc nowego Obcego? Oto najbardziej obrzydliwy rekin

W filmie Obcy: Przymierze zobaczymy Neomorfa, którego wygląd mogliśmy zaobserwować w kilku zapowiedziach. Na czym wzorował się Ridley Scott, tworząc tego potwora? Wygląd paszczy przypomina pewien gatunek rekina. Ostrzegamy – widok nie należy do przyjemnych!

Przypomnijmy, że na sam koniec Prometeusza, naszym oczom ukazuje się nowa wersja Obcego. Wykluwa się on z Inżyniera. Jego wygląd różni się od tego, co wcześniej mogliśmy oglądać w serii o Obcym:

Z kolei tak Neomorf prezentuje się w Obcym: Przymierzu. Obrzydliwy skurczybyk:

Neomorf
Fot. materiały prasowe

Na czym mógł się wzorować Ridley Scott w przedstawieniu tej postaci w taki sposób? Redaktorzy popularnego serwisu Bloody-Disgusting uważają, że inspiracją przy tworzeniu Neomorfa był rekin-goblin. Cechą charakterystyczną jego gatunku jest nietypowy kształt głowy, z długim dziobem. Z paszczy zaś wysuwają się w charakterystyczny sposób szczęki. Dopiero w 2008 roku udało się go sfilmować w naturalnym środowisku. Występuje on na ogół przy dnie na głębokości 250 metrów.

Lojalnie ostrzegamy – rekin-goblin wygląda jak z piekła rodem. A jeśli nie straszne Wam istoty z głębin, to sprawdźcie inne obrzydliwe zwierzęta, które zamieszkują Ziemię.1Rekin-goblin #1

Rekin Goblin Obcy Neomorf
Fot. io9


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *