Home Newsy Netflix totalnie oszalał… Ile nowych filmów chcą wypuścić w 2018 roku?!

Netflix totalnie oszalał… Ile nowych filmów chcą wypuścić w 2018 roku?!

Netflix totalnie oszalał… Ile nowych filmów chcą wypuścić w 2018 roku?!

Netflix to już nie tylko oryginalne seriale, ale również filmy. W 2018 roku wypuści ich tak dużo, że równie dobrze moglibyśmy przestać chodzić co kin.

Ile filmów Netflixa w 2018 roku?

Streamingowy gigant planuje w przyszłym roku wypuścić na swojej platformie 80 nowych filmów. Netflix przede wszystkim zamierza realizować własne oryginalne produkcje, ale chce również pozyskiwać festiwalowe filmy (np. z Sundance). Mamy otrzymać totalnie różny przekrój filmowy – od wysokobudżetowych produkcji, po te bardziej kameralne i niszowe.

Ile Netflix wyda na to pieniędzy?

Platforma ma zamiar zainwestować w filmy aż 8 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o 1-2 miliardy w porównaniu do tego roku. W tym kwartale amerykański Netflix naliczył 850 tys. nowych subskrybentów, zaś w oddziałach międzynarodowych przybyło blisko 4,5 mln widzów. W chwili obecnej Netflix w USA liczy 52,7 mln użytkowników, zaś w pozostałych krajach świata – 56,4 mln.

W tym roku premiera filmu Netflixa za 90 mln dolarów!

Największe nadzieje firma wiąże z tegorocznym Bright. Film z Willem Smithem kosztował 90 mln dolarów. Netflix zapowiada, że ta produkcja pokaże, że blockbustery nie muszą powstawać tylko i wyłącznie na potrzeby kinowe. Już rok 2017 obfitował w wiele ciekawych filmów Netflixa. Co będzie w przyszłym roku? Nie możemy się doczekać!

Martwimy się tylko o jedno

Netflix taśmowo wręcz wypuszcza seriale i powoli można się w nich zdrowo pogubić. O poziomie wielu z nich nie można się też za dobrze wypowiedzieć. Wciąż jednak powstaje na tyle wiele dobrych produkcji, że dla wielu Netflix to gwarancja jakości. Mamy tylko nadzieję, że przyszłoroczne filmy nie będą tylko czystą kalkulacją, lecz trafi się wiele wartościowych filmów, które będziemy oglądać z wypiekami na twarzy.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe seriale – jesień 2017. Premiery na Netflix, HBO, Showmax, FOX

Comment(1)

  1. Jak to mówią w szaleństwie jest metoda, budują bazę i nie będą udzielać licencji wtedy „Disneja” i inni będą mogli cmoknąć netflixa w pompkę.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *