Home Newsy Netflix o serialu Wiedźmin. Czego możemy się spodziewać?

Netflix o serialu Wiedźmin. Czego możemy się spodziewać?

Netflix o serialu Wiedźmin. Czego możemy się spodziewać?

Na jakim etapie są prace związane z serialem Wiedźmin, który wspólnie realizuje Netflix i Platige Image?

W trakcie trwającego festiwalu filmowego w Wenecji, dziennikarz Filmwebu miał okazję porozmawiać z wiceprezesem do spraw produkcji międzynarodowych Netflixa, Erikiem Barmackiem. Pełny wywiad wideo znajdziecie tutaj, zaś nas najbardziej zaciekawiły kwestie związane z serialowym Wiedźminem.

Netflix nie spodziewał się aż takiej euforii na całym świecie

Netflix wiedział, że mają w ręku gorący materiał, jednak jeszcze mocniej przekonali się o tym, gdy pojawiła się pierwsza oficjalna wiadomość. Nie spodziewali się, że informacje o serialu Wiedźmin wywoła taką euforię wśród ludzi na całym świecie. Zakładali, że olbrzymie zainteresowanie pojawi się szczególnie we wschodniej Europie, Skandynawii czy w Niemczech. A do tego doszedł bardzo wielki odzew na dwóch olbrzymich rynkach, czyli w Brazylii i w Stanach Zjednoczonych.

Uniwersalne historie pod płaszczykiem fantasy

Netflix uważa, że pod płaszczykiem fantasy można opowiedzieć historie odnoszące się do naszego świata i zauważa wszelkie dwuznaczności, jakie pojawiają się w prozie Andrzeja Sapkowskiego. Ale zarazem chcą pozostać wierni wizji stworzonej przez polskiego pisarza, a szczególnie postaciom takim jak Geralt, Ciri czy Yennefer.

Czy scenariusz do serialu Wiedźmin jest gotowy?

Scenariusz do serialu nie jest jeszcze gotowy. Twórcy zastanawiają się, w jaki sposób go napisać i co ma być zapalnikiem akcji. Erick Barmack zaznaczył, że to całkiem spory świat i trochę czasu zajmie szczegółowe dopracowanie fabuły.

Kiedy poznamy odtwórców głównych ról?

Aktorów, którzy wystąpią w serialu Wiedźmin poznamy, gdy skończą się prace nad scenariuszem pierwszego sezonu. Ta informacja daje nam jasny sygnał, że serial od Netflix nie zakończy się tyko na jednej serii.

Czekamy z niecierpliwością!

Przypomnijmy, że Platige Image połączył siły z Netflixem. Reżyserem przynajmniej jednego odcinka będzie Tomek Bagiński, zaś Andrzej Sapkowski będzie konsultantem przy serialu. Tutaj znajdziecie oficjalne informacje, zaś my już wcześniej typowaliśmy, kto powinien zagrać Geralta. A kto wg Was powinien wystąpić w głównych rolach?

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: tak mogłoby wyglądać intro serialu Netflixa

 • It’s me STIG

  Nie wiem kto powinien grac Geralta, ale wiem ze nie powinien ten caly mads mikelsen z ta swoja konska morda jak u pedofila a ktorym zachwyca sie tak cala gimbaza bo gral kiedys vikinga woohoo wielkie rzeczy… Zach Macgovan albo Nikolai Coster nikolaj coster-waldau czy Josh Holloway w tym kierunku powinni patrzec ludzie z netflixa wedlug mnie.

  • Jak to kto, Żebrowski x)

  • Aga Dharmakaja

   Chyba sobie żartujesz z tymi nazwiskami.. Może macgovan jeszcze ewentualnie, Geralt nie ma mieć pięknej buźki. Dlaczego nie Marcin Dorociński? Tym bardziej, że poradzi sobie bez względu na język serialu, a może warto postawić na aktora, którego publiczność netliksowa za granicą nie zna z innych produkcji.

 • Master Dark

  Czyli jeszcze nie mają aktorów, mmm… coś mi się wydaje, że 2019, albo 2020 to rozsądna data do zebrania dużej kasy jak ma być tak dobry jak Gra o Tron.

  • Dom

   być może 2019, żeby Netflix wstrzelił się akurat rok po ostatnim sezonie GoT.
   Co też dobrze wróży, z jakim rozmachem to może być zrobione..