Home Newsy Netflix o serialu Wiedźmin. Czego możemy się spodziewać?

Netflix o serialu Wiedźmin. Czego możemy się spodziewać?

Netflix o serialu Wiedźmin. Czego możemy się spodziewać?

Na jakim etapie są prace związane z serialem Wiedźmin, który wspólnie realizuje Netflix i Platige Image?

W trakcie trwającego festiwalu filmowego w Wenecji, dziennikarz Filmwebu miał okazję porozmawiać z wiceprezesem do spraw produkcji międzynarodowych Netflixa, Erikiem Barmackiem. Pełny wywiad wideo znajdziecie tutaj, zaś nas najbardziej zaciekawiły kwestie związane z serialowym Wiedźminem.

Netflix nie spodziewał się aż takiej euforii na całym świecie

Netflix wiedział, że mają w ręku gorący materiał, jednak jeszcze mocniej przekonali się o tym, gdy pojawiła się pierwsza oficjalna wiadomość. Nie spodziewali się, że informacje o serialu Wiedźmin wywoła taką euforię wśród ludzi na całym świecie. Zakładali, że olbrzymie zainteresowanie pojawi się szczególnie we wschodniej Europie, Skandynawii czy w Niemczech. A do tego doszedł bardzo wielki odzew na dwóch olbrzymich rynkach, czyli w Brazylii i w Stanach Zjednoczonych.

Uniwersalne historie pod płaszczykiem fantasy

Netflix uważa, że pod płaszczykiem fantasy można opowiedzieć historie odnoszące się do naszego świata i zauważa wszelkie dwuznaczności, jakie pojawiają się w prozie Andrzeja Sapkowskiego. Ale zarazem chcą pozostać wierni wizji stworzonej przez polskiego pisarza, a szczególnie postaciom takim jak Geralt, Ciri czy Yennefer.

Czy scenariusz do serialu Wiedźmin jest gotowy?

Scenariusz do serialu nie jest jeszcze gotowy. Twórcy zastanawiają się, w jaki sposób go napisać i co ma być zapalnikiem akcji. Erick Barmack zaznaczył, że to całkiem spory świat i trochę czasu zajmie szczegółowe dopracowanie fabuły.

Kiedy poznamy odtwórców głównych ról?

Aktorów, którzy wystąpią w serialu Wiedźmin poznamy, gdy skończą się prace nad scenariuszem pierwszego sezonu. Ta informacja daje nam jasny sygnał, że serial od Netflix nie zakończy się tyko na jednej serii.

Czekamy z niecierpliwością!

Przypomnijmy, że Platige Image połączył siły z Netflixem. Reżyserem przynajmniej jednego odcinka będzie Tomek Bagiński, zaś Andrzej Sapkowski będzie konsultantem przy serialu. Tutaj znajdziecie oficjalne informacje, zaś my już wcześniej typowaliśmy, kto powinien zagrać Geralta. A kto wg Was powinien wystąpić w głównych rolach?

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: tak mogłoby wyglądać intro serialu Netflixa

Comment(5)

  1. Nie wiem kto powinien grac Geralta, ale wiem ze nie powinien ten caly mads mikelsen z ta swoja konska morda jak u pedofila a ktorym zachwyca sie tak cala gimbaza bo gral kiedys vikinga woohoo wielkie rzeczy… Zach Macgovan albo Nikolai Coster nikolaj coster-waldau czy Josh Holloway w tym kierunku powinni patrzec ludzie z netflixa wedlug mnie.

    1. Chyba sobie żartujesz z tymi nazwiskami.. Może macgovan jeszcze ewentualnie, Geralt nie ma mieć pięknej buźki. Dlaczego nie Marcin Dorociński? Tym bardziej, że poradzi sobie bez względu na język serialu, a może warto postawić na aktora, którego publiczność netliksowa za granicą nie zna z innych produkcji.

  2. Czyli jeszcze nie mają aktorów, mmm… coś mi się wydaje, że 2019, albo 2020 to rozsądna data do zebrania dużej kasy jak ma być tak dobry jak Gra o Tron.

    1. być może 2019, żeby Netflix wstrzelił się akurat rok po ostatnim sezonie GoT.
      Co też dobrze wróży, z jakim rozmachem to może być zrobione..

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *