Home Newsy Netflix nakręci serial na podstawie Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego

Netflix nakręci serial na podstawie Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego

Netflix nakręci serial na podstawie Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego

To już pewne. Powstanie serial o Wiedźminie zrealizowany przez Netflix! W środku oficjalne informacje. Seriale Netflixa rosną w siłę!

Saga o wiedźminie to cykl ośmiu książek przedstawiających historię „wiedźminów” – legendarnych łowców, którzy we wczesnym wieku rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoło złu i walczyć z potworami. Opowiadania Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów New York Times’a, stały się podstawą gry oraz zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

Przy serialu będzie pracował Andrzej Sapkowski jako konsultant:

Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat. Cieszę się wiedząc jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran.

Sean Daniel (odpowiedzialny m.in. za serię The Mummy, The Expanse) oraz Jason Brown (The Expanse) z Sean Daniel Company będą producentami wykonawczymi, wspólnie z Tomkiem Bagińskim oraz Jarosławem Sawko z Platige Image, studia kreatywnego specjalizującego się w tworzeniu animacji 3D i efektów specjalnych dla świata filmu, reklamy, sztuki i rozrywki.

Tomek Bagiński będzie również reżyserem co najmniej jednego z odcinków w sezonie. Premiera na ten moment nie jest znana.

ZOBACZ TAKŻE: Kto powinien zagrać Geralta?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *