Home Newsy Nie tylko Władca Pierścieni! Studio Amazon zrealizuje serial o przygodach Conana Barbarzyńcy

Nie tylko Władca Pierścieni! Studio Amazon zrealizuje serial o przygodach Conana Barbarzyńcy

Nie tylko Władca Pierścieni! Studio Amazon zrealizuje serial o przygodach Conana Barbarzyńcy

Studio Amazon stawia na fantasy – wiadomo, że na platformę streamingową trafi serial Władca Pierścieni. Dziś dowiedzieliśmy się również, iż inny słynny cykl krwawego topora i pięknych kobiet zostanie przełożony na język produkcji telewizyjnej. Powstanie serial Conan Barbarzyńca!

Słynny barbarzyńca z prozy Roberta E. Howarda gościł już w każdym medium –  na kartach książek i komiksów, na dużym ekranie oraz na komputerowym monitorze. Nic dziwnego, że twórcy – na fali wszechobecnej nostalgii za latami 80. – postanowili wskrzesić Conana. Postać nie tylko powróci do wydawnictwa Marvela, gdzie doczeka się nowej serii komiksów – studio Amazon wyprodukuje również serial, opowiadający o niezłomnym Cymeryjczyku.

Conan przez lata w medium kinematografii

Conan po raz pierwszy zaadaptowany został na język kina w 1982 roku. Wtedy w bohatera wcielił się Arnold Schwarzenegger, na zawsze pieczętując swoją karierę aktorską. Odtwórca postaci powrócił do roli dwa lata później, realizując sequel – Conana Niszczyciela.

Lata 90. zaszkodziły sylwetce słynnego barbarzyńcy. Twórcy postanowili zmienić target przygód Cymeryjczyka – w ten sposób w 1992 światło dzienne ujrzał animowany serial Conan Awanturnik (2 sezony). W 1994 roku powstała inna seria, wchodząca w skład franczyzy – Conan i Młodzi Wojownicy. Ostatecznie w 1997 roku ukazał się serial aktorski – wtedy w postać barbarzyńcy wcielał się Ralph Moeller (Gladiator) – tytuł został zdjęty z anteny po zaledwie pierwszym sezonie.

Na kolejną odsłonę swoich przygód bohater z prozy Howarda musiał czekać do 2011 roku. Reboot Conana Barbarzyńcy z Jasonem Momoą w roli głównej nie przypadł do gustu widzom i krytykom – produkcja cechowała się konwencją pulpy fantasy dla nastoletnich chłopców, z tryskającą krwią, przerysowanymi sekwencjami batalistycznymi i ponętnymi kobietami.

W sieci wielokrotnie pojawiała się informacja, że na hollywoodzkich biurkach wciąż znajdują się plany na realizację Legends of Conan. Byłby to trzeci film z udziałem Arnolda Schwarzenegger.

Co wiadomo o serialu? Te nazwiska robią wrażenie!

Współtwórcami Conana od Amazona zostali Ryan Condal (Hercules) oraz producent Warren Littlefield (Opowieść podręcznej). Dodatkowo w projekt włączony został Miguel Sapochnik – reżyser od kilku lat zajmuje się realizacją odcinków Gry o rron, a jego najnowszym projektem jest Altered Carbon dla Netflixa.
Jak donosi portal Deadline, Condal zamierza odnieść się do literackiego pierwowzoru Howarda, tworząc historię narodzin słynnego wojownika. Szczegóły projektu, jego konwencja oraz data emisji nie są jeszcze znane. Nie wiadomo nawet, kto wcieli się w tytułowego barbarzyńcę.

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie: powstanie serial Władca Pierścieni! Ale to nie wszystko…

Comment(1)

  1. Jak już, to stawia na fantasy, a nie na fantasty. Fantasta to czytelnik fantastyki. No i poprawcie tę „Grę o rron”.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *