Home Newsy Niebezpieczny wypadek Umy Thurman na planie Kill Billa. Ostry komentarz

Niebezpieczny wypadek Umy Thurman na planie Kill Billa. Ostry komentarz

Niebezpieczny wypadek Umy Thurman na planie Kill Billa. Ostry komentarz

Uma Thurman uległa na planie Kill Billa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Niestety, Quentin Tarantino ani żaden z producentów nie przejął się kontuzjami aktorki. Teraz kobieta krytykuje filmowców.

Uma Thurman opowiedziała dla New York Timesa, jak była napastowana przez słynnego Harveya Weinsteina. Dodatkowo, w trakcie wywiadu aktorka wyznała, że uległa poważnemu wypadkowi na planie Kill Billa. Grana przez nią postać miała pędzić po bezdrożach niebieskim kabrioletem, by ostatecznie zabić tytułowego Billa. Aktorka wyraziła swoje obawy przed podejściem do kręcenia sceny – uważała, że auto nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Niestety, Tarantino zmusił ją do grania. Thurman uległa poważnemu wypadkowi, na stałe uszkadzając szyję i kolano.

Odważny Tarantino / żałosny Tarantino

Uma Thurman opublikowała na Instagramie nagranie z wypadku. Całość opatrzyła obszernym komentarzem, w którym wybiela postawę Tarantino, tym bardziej skupiając się na niedopatrzeniu producentów. Oto, co aktorka napisała na temat słynnego reżysera i scenarzysty:

Quentin Tarantino zachował się żałośnie. Teraz żałuje swojego czynu. Sam udostępnił mi ten materiał po latach. Mogłam go zaprezentować światu, choć doskonale zdaję sobie sprawę, że sprawiedliwość nigdy już nie będzie po mojej stronie. Tarantino udostępnił mi nagranie, mimo iż zdawał sobie sprawę, że mogę mu wyrządzić personalną krzywdę. Jestem dumna za jego odwagę – zrobił to, co uznał za słuszne.

Sytuacja jest ciekawa o tyle, że Tarantino wielokrotnie podkreślał bliskie relacje z Umą Thurman. Przez pewien czas para była podejrzewana nawet o romans. Aktorka po raz pierwszy spotkała się z reżyserem przy okazji Pulp Fiction. Później powróciła w głównej roli w dwóch odsłonach Kill Billa. Niestety, wydaje się że niesmak po wypadku samochodowym na planie skutecznie zniechęcił Thurman do dalszych prac z Quentinem Tarantino.

i post this clip to memorialize it’s full exposure in the nyt by Maureen Dowd. the circumstances of this event were negligent to the point of criminality. i do not believe though with malicious intent. Quentin Tarantino, was deeply regretful and remains remorseful about this sorry event, and gave me the footage years later so i could expose it and let it see the light of day, regardless of it most likely being an event for which justice will never be possible. he also did so with full knowledge it could cause him personal harm, and i am proud of him for doing the right thing and for his courage. THE COVER UP after the fact is UNFORGIVABLE. for this i hold Lawrence Bender, E. Bennett Walsh, and the notorious Harvey Weinstein solely responsible. they lied, destroyed evidence, and continue to lie about the permanent harm they caused and then chose to suppress. the cover up did have malicious intent, and shame on these three for all eternity. CAA never sent anyone to Mexico. i hope they look after other clients more respectfully if they in fact want to do the job for which they take money with any decency.

Post udostępniony przez Uma Thurman (@ithurman)

Kill Harvey

Wiele osób skrytykowało postawę słynnego twórcy Pulp Fiction. Aktorce nie chodziło jednak o wskazanie nieprawidłowego zachowania reżysera, tylko o jeszcze większe pogrążenie trio producentów: Lawrence’a Bendera, E. Bennetta Walsha oraz Harveya Weinsteina. Twórcy starannie zniszczyli obciążający ich materiał oraz skłamali odpowiednim organom w sprawie wypadku. Thurman podkreśla, że nawet współcześnie każdy z producentów oszukuje na temat incydentu. Aktorka podkreśliła w swoim poście na Instagramie, że takie niedopatrzenie powinno być rozpatrywane w świetle prawa.

Quentin Tarantino zrealizował każdy film pod szyldem Miramaxu lub Weinstein Company, które należą do wskazanych przez Thurman producentów. Po fali skandali, związanych z postacią Weinsteina, reżyser postanowił zmienić wytwórnię – jego najnowszy tytuł powstaje dzięki współpracy ze studiem Sony. Tarantino za wszelką cenę pragnie odciąć się od Weinsteina – przekazanie materiałów z wypadku aktorce było znaczącym krokiem w tę stronę. Niestety, taki stan rzeczy stawia sprawę jasno: już nigdy nie ujrzymy Kill Billa 3.

ZOBACZ TAKŻE: Tarantino chce polskiego aktora do roli Romana Polańskiego. Kogo obstawiacie?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *