Home Newsy Nowa adaptacja prozy autora Gry o tron – Netflix zapowiada Nightflyers. Już jest zwiastun

Nowa adaptacja prozy autora Gry o tron – Netflix zapowiada Nightflyers. Już jest zwiastun

Nowa adaptacja prozy autora Gry o tron – Netflix zapowiada Nightflyers. Już jest zwiastun

Netflix od dłuższego czasu zapowiada realizację serialu SF, opartego na prozie autora Gry o tron, George’a R.R. Martina. Właśnie w sieci zadebiutował zwiastun Nightflyers. Będzie się działo!

Fani George’a R.R. Martina znają go przede wszystkim jako autora powieści fantasty. Pisarzowi zdarza się jednak wybrać w przestrzeń kosmiczną i wystawić na survivalową próbę przetrwania niewinnych astronautów. W 1980 roku napisał on krótką nowelę „Nightflyers” – w Polsce można odnaleźć ją w publikacji z 1985 roku. „Wędrowcy” – bo tak przetłumaczony został tytuł mikropowieści – doczekali się małego nakładu i przez krótki czas funkcjonowali w tzw. “trzecim obiegu”.

Nightflyers – opis fabuły

Akcja Nightflyers osadzona została w przyszłości, na dzień przed zagładą Ziemi. Zespół naukowców – zasiadających za sterami nowoczesnego Nightflyersa – wyrusza w otchłań kosmosu, aby przechwycić tajemniczy pojazd obcych. Możliwe, że statek okaże się ich jedynym ratunkiem. Niestety, szybko okazuje się, że pojazd znajduje się pod władzą sztucznej inteligencji. Program kieruje załogę Nightflyers ku nieuchronnej katastrofie.

Fabuła z pozoru przypomina skrzyżowanie Obcego z 2001: Odyseją kosmiczną. Zwiastun nasuwa podobne skojarzenia – na szczególną uwagę zasługuje jednak psychodeliczny ton w sposobie kreacji koszmarnych wizji bohaterów. Czyżby szykowała się przerażająca produkcja, przełamująca złą passę Netflixa do seriali SF? Wcześniej na platformie ukazał się m.in. Altered Carbon, Cloverfield: Paradox oraz The Mute – żaden z nich nie zyskał sobie rzeszy fanów. Nawet wysokobudżetowy Zagubieni w kosmosie budził ambiwalentne emocje. Pozostaje trzymać kciuki za Nightflyers. Tytuł będzie produkcją oryginalną usługi VOD.Nightflyers – zwiastun

Wszystkie adaptacje prozy autora Gry o tron

Na fali popularności Gry o tron prawa do ekranizacji prozy George’a R.R. Martina rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Studio Warner Bros. przygotowuje animowaną adaptację krótkiego opowiadania „The Ice Dragon”. W  przygotowaniu znajduje się jeszcze tajemniczy projekt Paula W.S. Anderson oraz ekranizacja „In The Lost Lands”. Miłośnicy Gry o tron będą mogli natomiast zadowolić się spin-offem serialu.

Nightflyers – kiedy premiera?

Nightflyers trafi na Netflixa dopiero w 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 50: najlepsze książki SF

Comment(2)

  1. Nic w tym serialu się nie działo za to ciągle się tylko gdakało i mózgownicom odbijało. Klapa i gniot!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *