Home Newsy Będzie nowa książka o Wiedźminie! Andrzej Sapkowski autorem? Nie tym razem

Będzie nowa książka o Wiedźminie! Andrzej Sapkowski autorem? Nie tym razem

Będzie nowa książka o Wiedźminie! Andrzej Sapkowski autorem? Nie tym razem

Już 8 listopada pojawi się książka osadzona w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego zatytułowana Wiedźmin. Szpony i kły.

Wiedźmin. Szpony i kły – o co chodzi?

Książka to zbiór opowiadań w uniwersum wiedźmińskim. Zawierać będzie zbiór opowieści wyłonionych w ramach konkursu miesięcznika Nowa Fantastyka z okazji trzydziestej rocznicy publikacji pierwszego opowiadania Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii.

Ile stron będzie miała książka Wiedźmin. Szpony i kły?

Zbiór opowiadań Wiedźmin. Szpony i kły wyda SuperNOWA, która od lat jest odpowiedzialna za wypuszczanie na rynek książek Andrzeja Sapkowskiego. Całość będzie liczyła 400 stron. Spis treści prezentuje się następująco

 • Marcin Zwierzchowski – DZIEDZICTWO BIAŁEGO WILKA (przedmowa)
 • Piotr Jedliński – KRES CUDÓW (zwycięskie opowiadanie)
 • Beatrycze Nowicka – KREW NA ŚNIEGU. Apokryf Koral
 • Sobiesław Kolanowski – IRONIA LOSU
 • Nadia Gasik – CO DWIE GŁOWY…
 • Katarzyna Gielicz – SKALA POWINNOŚCI
 • Barbara Szeląg – BEZ WZAJEMNOŚCI
 • Przemysław Gul – LEKCJA SAMOTNOŚCI
 • Tomasz Zliczewski – NIE BĘDZIE ŚLADU
 • Andrzej W. Sawicki – DZIEWCZYNA, KTÓRA NIGDY NIE PŁAKAŁA
 • Michał Smyk – BALLADA O KWIATUSZKU
 • Jacek Wróbel – SZPONY I KŁY

Andrzej Sapkowski o nowej książce

A co o tym wszystkim sądzi ojciec Geralta? Pisarz udzielił błogosławieństwa. Na ostatniej stronie okładki znajdziemy kilka jego słów:

„No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie „Pod Lisem” nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech.

Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory – ludzkie bądź nieludzkie – niegodne żyć w świecie, który został nam dany.

A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu „Nowa Fantastyka” i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów.

Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na „trzydziestkę” wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu!”

O czym będą opowiadania?

Całość powstała pod przewodnictwem między innymi Marcina Zwierzchowskiego, która na swoim profilu facebookowym uchylił nieco rąbka tajemnicy, o czym będą opowiadania:

Co znajdziecie w tym zbiorze? Teksty bardzo różne. Będzie kilka takich, gdzie powróci sam Geralt, będą opowieści o innych wiedźminach, pojawi się Triss, wpadnie Jaskier, będą i nowe postacie, wiele nowych postaci. Raz się wzruszycie, nieraz zaśmiejecie. Ja, czytając te opowiadania, na chwilę powróciłem do wspaniałego świata wiedźminów i czarodziejek. Co też Wam gorąco polecam.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 50: najlepsze książki fantasy wszech czasów

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *