Home Newsy Nowe informacje na temat serialu Władca Pierścieni. Czego możemy się spodziewać?

Nowe informacje na temat serialu Władca Pierścieni. Czego możemy się spodziewać?

Nowe informacje na temat serialu Władca Pierścieni. Czego możemy się spodziewać?

Studio Amazon realizuje gigantyczne przedsięwzięcie, związane z przeniesieniem trylogii J.R.R. Tolkiena na mały ekran. Niedawno poznałem nowe informacje na temat serialu Władca Pierścieni! Produkcja nie będzie remakiem, a prace nad nią zlecono znakomitym twórcom.

Jennifer Salke z Amazonu udzieliła wywiadu portalowi Deadline, w którym wyjawiła kilka nowych informacji o serialu Władca Pierścieni. Choć szczegóły fabuły oraz obsada wciąż pozostają nieznane, zdradzono za to kilka cennych wiadomości. Trwa cisza przed burzą, przed wielkim wyścigiem pomiędzy kolejnymi platformami streamingowym, próbującymi rywalizować z Netflixem i HBO GO. Amazon sięga zatem po broń największego kalibru. Obok kilku planowanych seriali fantasy, jak Conan Barbarzyńca, Koło Czasu czy Mroczna Wieża, pojawił się produkcyjny pewniak: Władca Pierścieni. Studio zamierza przeznaczyć na realizację dwóch pierwszych sezonów imponującą kwotę 500 mln $. To więcej, niż koszty produkcji całej trylogii Petera Jacksona! Jakie jeszcze zaskoczenia może wywrzeć nadchodzący hit od Amazona? Zobaczcie sami!

Władca Pierścieni nie będzie remakiem

Przedstawicielka Amazona oficjalnie potwierdziła, że serial nie będzie stanowił remake’u epickiej trylogii Petera Jacksona. Informacja od wielu miesięcy krążyła po sieci, jednak dziś po raz pierwszy została potwierdzona przez osobę ze studia. O czym opowie zatem serialowy Władca Pierścieni? Tego nie wiadomo. Plotki wskazują, że fabuła skupi się na młodości Aragorna. Jennifer Salke podkreśla, iż fani Śródziemia ujrzą znanych im i kochanych bohaterów. Z racji swojego wieku, w serialu nie powinno zabraknąć maga Gandalfa.

Skoro wspomniałem już nazwisko reżysera, który sumiennie przekuł prozę Tolkiena w epicką superprodukcję (a później zrealizował koszmarną trylogię Hobbita) – jedna z informacji dotyczyła również jego osoby! Otóż Amazon prowadzi rozmowy z Peterem Jacksonem. Twórcy pragną, by serial był w pewnym stopniu związany z kinowym uniwersum Tolkiena. Nie wiadomo, czy tyczy się to wyłącznie sfery wizualnej. Ciężko także wskazać, czy Jackson będzie uczestniczył w pracach nad serialem – rozmowy z reżyserem i scenarzystą jeszcze się nie zakończyły.

Pamiętacie tę epicką superprodukcję? Władca Pierścieni: Powrót króla to jeden z najlepszych filmów w historii kina:

Gdzie odbędą się zdjęcia? Fani powinni być uszczęśliwieni…

Wiadomo również, że rozmowy ze studiem prowadzą Simon Tolkien (reprezentujący spadkobierców Tolkiena, którzy sprzedali prawa do realizacji serialu) oraz Sharon Tal Yguado z Amazonu. Jennifer Salke potwierdza z kolei, iż zdjęcia mogą odbyć się na Nowej Zelandii, gdzie powstała trylogia Jacksona. Jednak, aby uzyskać lepszy efekt produkcji, nie wyklucza planów zdjęciowych w odmiennych częściach świata. Nie ma się co dziwić. Jeśli twórcy pragną dorównać wizualnie trylogii Władcy Pierścieni, powinni położyć duży nacisk na odnalezienie wspaniałych plenerów.

Władca Pierścieni nie jest jedyną spektakularną produkcją, realizowaną przez Amazon. Studio wyprodukuje również 4. sezon The Expanse oraz miniserię poświęconą Aztekom, za sterami której zasiądzie prawdopodobnie Steven Spielberg.

ZOBACZ TAKŻE: Władca Pierścieni po polsku? Efektowny film od fanów. Ale to zakończenie jest najważniejsze!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *