Home Newsy Ona napisze scenariusz do serialu Wiedźmin. Co wcześniej zrobiła? Trochę się niepokoimy…

Ona napisze scenariusz do serialu Wiedźmin. Co wcześniej zrobiła? Trochę się niepokoimy…

Ona napisze scenariusz do serialu Wiedźmin. Co wcześniej zrobiła? Trochę się niepokoimy…

Wiadomo już, kto zajmie się scenariuszem serialu Wiedźmin dla Netflixa. I nam ten wybór średnio się podoba.  Dlaczego?

Kto napisze scenariusz Wiedźmina?

Showrunnerem, producentką oraz scenarzystką będzie Lauren Schmidt. Przy jakich serialach Netflixa wcześniej pracowała? Twórczyni na swoim koncie ma scenariusze do kilku odcinków 2. sezonu Daredevila i większości epizodów The Defenders.

Dlaczego ten wybór nas niepokoi?

O ile 2. sezon Daredevila oglądało się dalej bardzo dobrze, to w pewnym momencie scenariusz zaczął mocno się rozjeżdżać. Było wiele nieścisłości w zachowaniu bohaterów i w ogólnym rozrachunku otrzymaliśmy serial naprawdę niezły, ale mający wiele wad. Na jego tle 1. sezon prezentował się znacznie lepiej. Z kolei The Defenders, który miał być serialowym Avengers, chyba większość widzów rozczarował. Był to także najgorzej oglądany serial Marvela i Netflixa.

Co dalej z Wiedźminem?

Lauren Schmidt będzie producentem wykonawczym, scenarzystką oraz odpowiadała za wiele wyborów i castingów, wiec niedługo zapewne dowiemy się znacznie więcej. Liczymy przede wszystkim na ogłoszenie, kto zagra Geralta. Ciekawe czy coś będzie się zgadzać z naszymi typami? Przypomnijmy, że przynajmniej jeden odcinek ma reżyserować Tomasz Bagiński oraz Jarosław Sawko z Platige Image.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin – tak mogłoby wyglądać intro serialu Netflixa

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *