Home Newsy Podobały Wam się Legendy Polskie od Allegro i Bagińskiego? Powstanie film kinowy

Podobały Wam się Legendy Polskie od Allegro i Bagińskiego? Powstanie film kinowy

Podobały Wam się Legendy Polskie od Allegro i Bagińskiego? Powstanie film kinowy

W 2015 i 2016 roku Allegro zrealizowało cykl Legendy Polskie. Seria okazała się hitem na masową skalę. Teraz wiadomo, że powstanie film kinowy o Tardowskym. 

W 2015 i 2016 roku Tomasz Bagiński wraz z Platige Image i Allegro zrealizowali 5-częściowy cykl Legend Polskich. Seria przedstawiała klasyczne potwory i postacie znane z rodzimych baśni, klechd i legend, dostosowane do współczesnych standardów kinematograficznych. Pierwszym krótkometrażowym filmem od Allegro był Smok – ostatnim, Jaga. Prócz cieszącej się dużą popularnością fabuły produkcji, w Legendach Polskich Allegro zagrał również szereg cenionych aktorów, jak Robert Więckiewicz, Jerzy Stuhr, Michalina Olszańska, Olaf Lubaszenko i blogerka Aleksandra „Mishon” Kasprzyk. Również efekty specjalne spotkały się z pochlebnymi głosami w opinii publicznej – na to Polacy szczególnie zwracają uwagę, mając w swojej świadomości pamiętnego smoka z kinowego Wiedźmina. Tak wiele superlatywów serii sprawiło, że Twardowsky już wkrótce trafi na ekrany kin!

Allegro jak Amazon?

Serwis Allegro.pl obrał wyraźnie ścieżkę Amazona, realizując kolejne produkcje filmowe. Choć Polacy nie posiadają jeszcze własnego studia, ich rozwój w branży wydaje się dostatecznie zauważalny. Dużym uznaniem cieszyły się reklamy platformy (posiadające wyraźny zarys fabularny). Mimo to numerem 1 pośród kolejnych filmów serwisu pozostają Legendy Polskie Allegro. W ramach cyklu pojawiła się uwspółcześniona wersja Baby Jagi, Bazyliszka, Smoka Wawelskiego, Szewczyka Dratewki oraz Rzepichy i Boruty. Wiele bohaterów ze wskazanych legend ma szansę powrócić w pełnometrażowej produkcji. Szykuje się kolejne uniwersum związane z rodzimymi baśniami i legendami. Czy dorówna swoją popularnością Wiedźminowi?

Pozostaje mieć nadzieję, że nad projektem będzie pracował Tomasz Bagiński. Znany twórca obecnie zaangażowany jest w realizację serialu Wiedźmin dla platformy Netflix.

I Ty możesz napisać Legendy Polskie!

Legendy Polskie Allegro dostępne są do darmowego wyświetlenia na serwisie YouTube. Z kolei Twardowsky otrzyma pełny kinowy film – wstępny tytuł to Twardowsky 3.14. Twórcy przedsięwzięcia podkreślają nawiązanie dialogu z fanami produkcji. Ci mogą wesprzeć proces realizacji filmu, poprzez zakup voucherów na pokaz premierowy oraz gadżetów związanych z serią. W zamian ekipa pracująca nad filmem wysłucha – a może nawet wykorzysta – ich sugestie związane z fabułą widowiska.

Kiedy premiera filmu Twardowsky 3.14?

Szczegóły projektu nie są jeszcze znane. Według wstępnych założeń, film trafi na ekrany kin w czwartym kwartale 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Serial Wiedźmin: kiedy premiera? Ile odcinków? Netflix w końcu ujawnia szczegóły

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *