Home Newsy Polskie Peaky Blinders? Nadciąga nowy serial Canal+

Polskie Peaky Blinders? Nadciąga nowy serial Canal+

Polskie Peaky Blinders? Nadciąga nowy serial Canal+

Belfer okazał się wielkim sukcesem stacji Canal+. Wiadomo, że  będzie 2. sezon. A co oprócz tego? Powstanie serial Król na podstawie powieści Szczepana Twardocha.

Jak donoszą Wirtualne Media, Canal+ zakupił prawa do ekranizacji powieści Król autorstwa Szczepana Twardocha. Akcja książki rozgrywa się w dwudziestoleciu międzywojennym i opowiada o przestępczym półświatku Warszawy. W ramach promocji książki, zrealizowano nawet klimatyczny zwiastun:

Dyrektor kanałów filmowych nc+ Jakub Szurmiej na konferencji prasowej zaznaczył, że prace są na wstępnym etapie, ale liczy, że to będzie coś przebojowego – takiego serialu w Polsce jeszcze nie było:

„(…) Może z tego wyjść bardzo ciekawy serial kryminalny, a zarazem opowiadający  nieznaną, trochę ciemniejszą historię międzywojennej Polski.”

Nam od razu nasunęły się skojarzenia z popularnym brytyjskim serialem Peaky Blinders, który przedstawia losy rodziny gangsterskiej w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham.
Czy Canal+ będzie stać na to, żeby stworzyć równie klimatyczny serial osadzony w naszej nieco mniej znanej rzeczywistości? Przedstawienie Warszawy z okresu XX-lecia międzywojennego w klimatyczny sposób wydaje się dużym wyzwaniem. Materiał źródłowy jest na bardzo dobrym poziomie, więc trzymamy kciuki, że serialowy Król się uda! Potrzebny jednak do tego będzie z pewnością nieco większy budżet niż przy Belfrze. A ostatnio nasi twórcy udowadniają, że w są stanie zrealizować dobre polskie seriale.

Premiera na tę chwilę nie jest znana.

banner