Home Newsy Reżyser Logana hejtuje filmy o superbohaterach. Czego w nich nie lubi?

Reżyser Logana hejtuje filmy o superbohaterach. Czego w nich nie lubi?

Reżyser Logana hejtuje filmy o superbohaterach. Czego w nich nie lubi?

James Mangold, reżyser filmu Logan: Wolverine, skrytykował filmy o superbohaterach, które aktualnie rządzą w kinie. Nie powiedział tego wprost, ale wiadomo, że chodzi mu o produkcje Marvela i Disneya. Co go w tych obrazach irytuje?

Logan: Wolverine to pierwszy naprawdę dobry film poświęcony tej postaci. Całość przeznaczona jest dla znacznie dojrzalszego widza – nie tylko ze względu na brutalne sceny walki, ale również przez mroczniejszy klimat i dość smutny scenariusz. Ta formuła sprawdziła się i obraz Jamesa Mangolda mimo kategorii R, uzyskał wpływy z całego świata przekraczające 500 mln dolarów.

Twórca dość mocno skrytykował aktualny trend w kinie superbohaterskim:

„Tak ogólnie, to nie są właściwie filmy, lecz dwugodzinne zwiastuny będące podkładką pod kolejny film (…) Mamy tak dużo postaci, że każda z nich otrzymuje około 6,5 minuty. Masz 120 minutowy film, z czego 45 minut to akcja. To co zostaje, dzieli się na bohaterów, przez co są oni tak głębocy jak Elmer Fudd z kreskówki Warner Bros. Dla mnie to pusta formuła.”
Co sądzicie o wypowiedzi reżysera Logana? Też Wasz męczy taki sposób budowania historii przez Marvela i Disneya czy traktujecie to jako wielki kinowy serial i nie razi Was taka forma? Odnosimy wrażenie, że James Mangold w zakamuflowany sposób stara się powiedzieć, że nie spodobał mu się Avengers: Czas Ultrona (nam zresztą też) i jest przeciwny takim historiom.

Obstawiamy, że nie czeka on raczej na superprodukcję Marvela, czyli Avengers: Infinity War, w którym zobaczymy jeszcze więcej superbohaterów! Polecilibyśmy mu zdecydowanie mroczniejsze filmy o superbohaterach.

ZOBACZ TAKŻE: Logan mógł wyglądać nieco inaczej. Która wersja lepsza?

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *