Home Newsy Rojst: nowy polski serial na Showmax – pierwszy zwiastun. Kiedy premiera?

Rojst: nowy polski serial na Showmax – pierwszy zwiastun. Kiedy premiera?

Rojst: nowy polski serial na Showmax – pierwszy zwiastun. Kiedy premiera?

Nie tylko Patryk Vega! Już wkrótce na Showmax trafi polski serial Rojst. W rolach głównych ujrzymy Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnia. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź produkcji.

Showmax rozwija swój oryginalny kontent. Dotąd skierowany był on do specyficznej grupy odbiorców. Wśród oryginalnych produkcji znalazł się krótkometrażowy Czerwony punkt Patryka Vegi oraz serialowa wersja Kobiet mafii tegoż reżysera. Wyróżnić można również animowanego Egzorcystę Bartosza Walszaka, twórcy wcześniej odpowiedzialnego za Blok Ekipę oraz Kapitana Bombę. Tym razem przedstawiciele usługi VOD stawiają na bardziej wysublimowaną treść. W sierpniu na platformę trafi serial kryminalny osadzony w czasach PRL-u.

Rojst – opis fabuły

Rojst rozegra się w latach 80. XX wieku. Polska nie otrząsnęła się jeszcze ze stanu wojennego, a tymczasem mieszkańcom południowo-zachodniej części naszego kraju przyjdzie zmierzyć się z nowymi problemami. Dochodzi tam do brutalnego zabójstwa – ofiarą pada działacz partyjny oraz prostytutka. Jakby tego było mało, w tym samym czasie dochodzi do morderstwa pary nastolatków. Śledztwo w sprawie tajemniczych zbrodni poprowadzi Witold Wanycz, miejscowy dziennikarz pracujący w lokalnej prasie. W tym czasie jego młodszy kolega z pracy, Piotr Zarzycki, poprowadzi własne dochodzenie.

W rolach głównych ujrzymy Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika. To znakomita wiadomość – duet pracował już wspólnie przy okazji Ostatniej rodziny. Film okazał się jednym z najlepszych polskich tytułów ostatniej dekady, a dwójka aktorów zalana została lawiną nagród oraz wyróżnień. Prócz nich w serialu wystąpi m.in. Magdalena Walach, Zofia Wichłacz i Piotr Fronczewski. Reżyserem serialu jest Jan Holoubek, wcześniej odpowiedzialny za inny polski serial kryminalny zrealizowany dla Canal+, Kruk. Szepty słychać po zmroku.Rojst – zwiastun:

Rojst – kiedy premiera?

Rojst trafi na platformę Showmax 19 sierpnia 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Jakie są najpopularniejsze seriale w Polsce wg Googla? Polacy mają FATALNY gust

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *