Home Newsy Ruszają zdjęcia do pierwszego polskiego serialu Netflixa. Kto w obsadzie? Wrażenie robi też producent!

Ruszają zdjęcia do pierwszego polskiego serialu Netflixa. Kto w obsadzie? Wrażenie robi też producent!

Ruszają zdjęcia do pierwszego polskiego serialu Netflixa. Kto w obsadzie? Wrażenie robi też producent!

Już w tym tygodniu mają ruszyć zdjęcia do pierwszego polskiego serialu Netflixa w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik.

Ruszają prace na planie. Kto w obsadzie?

Jak podaje serwis Filmstart, w tym tygodniu w Warszawie ma paść pierwszy klaps na planie zdjęciowym niezatytułowanego serialu Netflixa, za który odpowiadać będzie Agnieszka Holland oraz Kasia Adamik. Z kolei pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. W serialu wystąpią między innymi Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny.

O czym będzie polski serial Netflixa?

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Producentem wykonawczym specjalista od hollywoodzkich hitów

Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall i Robert Zotnowski. Ten pierwszy odpowiadał za produkcję wielu spośród najbardziej kasowych filmów w historii kina, w tym tytułów nominowanych do Oscara za najlepszy film, takich jak Poszukiwacze zaginionej Arki, Kolor purpury, Szósty zmysł, Niepokonany Seabiscuit czy Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. To dobrze zwiastuje!

Ile odcinków będzie miał 1. sezon?

Zdjęcia do serialu mają odbywać się w wielu miejscach w Polsce, nie tylko w Warszawie. Pełny sezon składać się będzie z ośmiu odcinków. Premiera najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE: Polski serial Netflixa od Agnieszki Holland. Reakcja? Dużo hejtu

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *