Home Newsy Czy wszyscy w Polsce znają Grę o tron? Co piąty internauta nie wie co to za serial

Czy wszyscy w Polsce znają Grę o tron? Co piąty internauta nie wie co to za serial

Czy wszyscy w Polsce znają Grę o tron? Co piąty internauta nie wie co to za serial

Gdy śledzimy wszelkie nowości serialowe, to wydaje nam się, że wszyscy wokół nas również muszą to wiedzieć. W rzeczywistości bywa jednak zupełnie inaczej. Jakie seriale są najbardziej znane wśród polskich internautów?

Firma IRCenter przeprowadziła badania Multiscreening 2017 – CAWI na reprezentatywnej próbie 1003 internautów we wrześniu 2017 roku. Postanowiono sprawdzić, które z głośnych seriali telewizyjnych ostatnich lat są najlepiej rozpoznawalne przez internautów i czy potrafią oni prawidłowo połączyć je z producentami, a dokładniej rzecz biorąc – platformami, gdzie można je oglądać. Zapytano o pięć popularnych seriali: Grę o tron, House of Cards, The Grand Tour, Belfra i Ucho prezesa.

Jakie seriale są najbardziej znane?

Spośród analizowanych seriali, najlepiej rozpoznawalna jest Gra o Tron, którą kojarzy 8 na 10 respondentów (79%). Ucho prezesa zna z kolei 73% internautów. Belfra niewiele mniej bo 62%. Dalej są House of Cards 59%, a na końcu – The Grand Tour 41%.

Kto stworzył popularne seriale?

Znacznie większy problem był z przyporządkowaniem seriali do danych producentów. Żaden z seriali nie był prawidłowo przyporządkowany przez więcej niż połowę respondentów. Najczęściej poprawnie łączono Grę o tron z HBO. Wyniki jednak mogą zaskakiwać. Poniżej możemy to zobaczyć w postaci grafiki:

Seriale popularność w Polsce badanie

A czy Wy zwracacie uwagę na to, kto realizuje dany serial?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *