Home Newsy Supergirl – kolejny projekt Warner Bros. i DC. Plotki czy realne przedsięwzięcie?

Supergirl – kolejny projekt Warner Bros. i DC. Plotki czy realne przedsięwzięcie?

Supergirl – kolejny projekt Warner Bros. i DC. Plotki czy realne przedsięwzięcie?

Studio Warner Bros. i DC Films zapowiedziało kolejny projekt. Tym razem twórcy zamierzają zrealizować film, poświęcony postaci Supergirl. Jak zawsze w ich przypadku nie wiadomo, czy przedsięwzięcie w ogóle dojdzie do skutku.

DC Films przyzwyczaiło widzów do zarzucania ich nowymi projektami, które potencjalnie mogą ujrzeć światło dzienne. Prowadziło to zresztą do licznych absurdów. Margot Robbie – wcielająca się w Legionie samobójców w postać Harley Quinn – pod koniec 2017 roku twierdziła, że weźmie niebawem udział w kolejnym widowisku kinowego uniwersum DC. Nie wiedziała jednak, jakiego filmu może się spodziewać. Studio zdążyło wówczas zapowiedzieć Gotham Sirens (dziś projekt wydaje się martwy), wspólny tytuł poświęcony Jokerowi oraz jego ukochanej, a także solowe przedsięwzięcie opowiadające o Harley Quinn. Tym razem twórcy biorą na celownik kolejną kobietę z komiksów DC – tym razem superbohaterkę – Supergirl.

Kolejny projekt Warner Bros. i DC

Scenarzysta Oren Uziel nie może ostatnimi czasy narzekać na brak pracy. Twórca Paradoksu Cloverfield i 22 Jump Street pisze obecnie dwie adaptacje gier: Mortal Combat i Sonic the Hedgehog. Niedawno podjął się kolejnego projektu – przeniesienia na język kina historię o kuzynce Supermana, znanej pod pseudonimem Supergirl. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy tytuł wejdzie w skład kinowego uniwersum DC. Widowisko może istnieć również jako osobny, autonomiczny tytuł, tak jak ma to obecnie miejsce z filmem o Jokerze z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Osobiście uważam, że obecność Supergirl w DCEU zależy od tegorocznego sukcesu Aquamana oraz Shazama!, którego data premiery zaplanowana została na 2019 rok. Wonder Woman udowodniła już, że widowiska poświęcone superbohaterkom mają rację bytu. Nie miałbym nic przeciwko, aby zobaczyć Księżniczkę Amazonek oraz córkę Kryptona walczących ramię w ramię ze złem.

Twórcy zapowiedzieli, że film o Supergirl nie będzie tak mroczny i pretensjonalny jak Człowiek ze stali, Batman V Superman czy Liga Sprawiedliwości w scenach zrealizowanych przez Zacka Snydera. Szczegóły projektu pozostają nieznane.Kim jest Supergirl?

Supergirl, znana pod kryptońskim imieniem Kara Zor-El, przez Ziemian nazywana również Dziewczyną ze stali, to komiksowa kuzynka Supermana. W wieku 13 lat trafiła na Ziemię, gdzie zaopiekował się nią Człowiek ze stali. Superbohaterka zadebiutowała na łamach Action Comics #252 w maju 1959 roku. W 1984 roku na ekrany kin trafił film poświęcony Dziewczynie ze stali. W główną rolę wcielała się wówczas Helen Slater. Od 2015 roku powstaje również serial Supergirl – heroina zwalcza w nim zło, czasem łącząc siły z bohaterami serii Arrow, Flash oraz DC’s Legends of Tomorrow. Nowy tytuł od Warner Bros. nie będzie odnosił się do żadnej z wyżej wymienionych produkcji.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa platforma streamingowa od DC. Jakie filmy i seriale na DC Universe?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *