Home Newsy The Expanse: będzie 4. sezon! Jeden z najlepszych seriali SF znalazł nowy dom

The Expanse: będzie 4. sezon! Jeden z najlepszych seriali SF znalazł nowy dom

The Expanse: będzie 4. sezon! Jeden z najlepszych seriali SF znalazł nowy dom

The Expanse uchodzi za jeden z najlepszych seriali SF. Fani byli zdruzgotani, gdy stacja SyFy zdecydowała się anulować produkcję. Na szczęście z pomocą nadszedł Amazon.

Miłośnicy kina science-fiction z niecierpliwieniem oczekiwali dnia, kiedy stacja SyFy ogłosi realizację 4. sezonu The Expanse. Niestety, prawda okazała się diametralnie inna. Zamiast uszczęśliwić fanów wieścią o kolejnych epizodach, stacja zdecydowała anulować serial. Najwyraźniej bilans strat i zysków wyszedł na minusie, a produkcja dalszych odcinków okazała się nierentowna. SyFy wystawiło The Expanse na sprzedaż.

The Expanse trafia do Amazona!

To nie pierwszy raz, gdy w sieci pojawiają się informacje na temat zainteresowania Amazona serialem. Tym razem wiadomości pochodziły jednak z wiarygodnego źródła. Redakcja Variety potwierdziła, że trwają zagorzałe rozmowy między NBCUniversal (właścicielem SyFy) a Amazonem. I ostatecznie udało się! The Expanse trafi na Amazon Prime Video!

To śmiałe posunięcie ze strony amerykańskiego przedsiębiorstwa handlowego, które aktywnie rozwija własną usługę streamingową. Wydaje się, że Amazon zrobi wszystko, by przykuć uwagę jak największego grona odbiorców. Nie ma się co dziwić. Po entuzjastycznym przyjęciu Netflixa, niemal każde studio filmowe zapragnęło posiąść własną usługę VOD. Już wkrótce na kinematograficznym rynku pojawi się usługa streamingowa koncernu Walta Disneya. Również Warner Bros. zarzeka się wystartowaniem z własnym serwisem, poświęconym adaptacjom komiksów DC. Amazon nie pozostaje w tyle. Jego flagową serią stanie się Władca Pierścieni, na produkcję którego przedsiębiorstwo przeznaczy gigantyczne kwoty pieniędzy. Prócz tego w ogłoszony projektach znalazł się Conan Barbarzyńca, Koło Czasu i Mroczna Wieża. Za dużo fantasy? Nabycie The Expanse przez Amazona mogłoby skutecznie zróżnicować repertuar Amazon Prime Video.

1. i 2. sezon The Expanse dostępne są na polskim Netflixie:

To jeden z najlepszych seriali SF

Ciężko wskazać mi inny serial SF, który podchodzi do swojej treści w równie inteligentny i wyrafinowany sposób. The Expanse rozgrywa się setki lat w przyszłości, gdy ludzie skolonizowali Układ Słoneczny. Narody Zjednoczone sprawują kontrolę nad Ziemią. Mars jest niepodległą potęgą militarną. Planety bazują na zasobach Pasa Asteroid, gdzie powietrze i woda są cenniejsze niż złoto. Przez dekady wzrasta napięcie między tymi trzema miejscami. Ziemia, Mars i Pas znajdują się na krawędzi wojny.
The Expanse posiada znakomity scenariusz, przemyślaną linię fabularną oraz dopracowane efekty specjalne. Zwłaszcza seriale SF z konkurencyjnej platformy Netflixa wydają się nie dorastać omawianej produkcji do pięt. W tym roku największa platforma streamingowa na świecie uraczyła swoich subskrybentów karkołomnym, cyberpunkowym Altered Carbon oraz ambiwalentnym kinem przygodowym z odległej galaktyki, Zagubieni w kosmosie. Nabycie znakomitego The Expanse przez Amazon Prime Video byłoby strzałem w dziesiątkę! Pozostaje trzymać kciuki, by sprzedaż została pomyślnie sfinalizowana.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe seriale science fiction 2018. Co warto zobaczyć?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *