Home Newsy To była najbardziej poruszająca scena Avengers: Wojna bez granic. Zgadzacie się?

To była najbardziej poruszająca scena Avengers: Wojna bez granic. Zgadzacie się?

To była najbardziej poruszająca scena Avengers: Wojna bez granic. Zgadzacie się?

Anegdotki z planu należą do jednego z najulubieńszych zagadnień przemysłu filmowego – przynajmniej tak uważa wielu kinoholików. Tak się składa, że znamy backstage najbardziej poruszającej sceny Avengers: Wojna bez granic. UWAGA! SPOILERY!

Najbardziej poruszająca scena Avengers: Wojna bez granic

Tom Holland objawia niesłychany talent aktorski. Peter Parker w jego wykonaniu to najlepsza interpretacja postaci w historii kina – należy przy tym pamiętać, ze aż trzech aktorów wcielało się w Spider-Mana w XXI wieku. Superbohater skradł serca fanów, debiutując w Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów. Później na ekrany kin trafił jego solowy film, Spider-Man: Homecoming – tytuł uchodzi jako poprawny, choć szybko wypadający z pamięci, letni blockbuster. Tylko rola młodego aktora okazała się wisienką na torcie całej produkcji.

Kolejny raz Tom Holland ubrał strój Spider-Mana przy okazji Wojny bez granic. Wykorzystanie postaci w filmie szczerze mnie zaskoczyło. Śledząc materiały reklamowe widowiska, spodziewałem się, że superbohater pojawi się w dwóch-trzech scenach. Wizja braci Russo została poprowadzona diametralnie inaczej, a młody heros poszybował w przestrzeń kosmiczną u boku Iron Mana i Doktora Strange’a. Niestety, wraz z sukcesem misji Thanosa, z wszechświata wyparowała połowa populacji świadomych istnień. Smutny kres czekał m.in. Czarną Panterę, Draxa i Doktora Srange’a. Choć cała sekwencja posiadała w sobie traumatyczny ciężar (superbohaterowie przegrali po raz pierwszy w historii MCU, a stawką ich boju były losy galaktyki), oliwy do ognia dolała śmierć Petera Parkera. To najmłodszy spośród Avengersów, posiadający odmienny bagaż doświadczeń i mniej odporną psychikę. Umierając na rękach mentora wpadł w panikę, by finalnie pogodzić się ze śmiercią.
Bum! Nigdy nie sądziłem, że dostanę na wysokobudżetowym widowisku lewym-emocjonalnym w twarz. Scena może nie doprowadziła mnie do nokautu, była jednak porażająco mocna i dosadna. Co ciekawe, niedawno okazało się, iż Tom Holland zaimprowizował ten fragment. Zdolniacha, co nie?

Czy Spider-Man powróci?

Nie ma co się przejmować losami Spider-Mana. Jego postać powróci prawdopodobnie w Avengers 4, gdy superbohaterowie znajdą sposób na naprawienie traumatycznych w skutkach wydarzeń z Wojny bez granic. Twórcy zapowiedzieli zresztą powstanie kolejnych solowych filmów o Człowieku-pająku z Tomem Hollandem w roli głównej. Wychodzi na to, że plany wytwórni zaspoilerowały losy postaci…

Thanos powróci w Avengers 4 – produkcja trafi na ekrany kin w kwietniu 2019 roku. Wcześniej widzowie będą mogli wybrać się na solowy film Ant-Man and the Wasp oraz pierwszą produkcję poświęconą Kapitan Marvel.

ZOBACZ TAKŻE: Czy to tytuł Avengers 4? Wątpię, aby był prawdziwy. Z cyklu: plotki, ploteczki i superbohaterowie

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *