Home Newsy Wiedźmin: kiedy ruszają zdjęcia? Praktycznie lada moment

Wiedźmin: kiedy ruszają zdjęcia? Praktycznie lada moment

Wiedźmin: kiedy ruszają zdjęcia? Praktycznie lada moment

Każdy tydzień uchyla nowego rąbka tajemnicy na temat powstającego serialu Netflixa – Wiedźmina. Kiedy ruszają zdjęcia do serialu? Szybciej, niż ktokolwiek przypuszczał.

Wiedźmin to wielka niewiadoma, której obszar systematycznie pomniejsza się wraz z kolejnymi informacjami. Niedawne plotki wskazują, że zdjęcia do serialu odbędą się na Węgrzech, a dokładniej: w Budapeszcie. Informacja nie została potwierdzona przez Netflix, jednak wpisuje się w szerszą narrację, wedle której plany filmowe miały zostać ulokowane w Europie Środkowej. Rodzimi miłośnicy przygód Geralta z Rivii przypuszczali, że chodziło o Polskę – najwyraźniej tkwili w błędzie. Co ciekawe, prace nad serialem rozpoczną się wcześniej, niż ktokolwiek przypuszczał. W dodatku nie zakończą się na jednym kontynencie…

Kiedy ruszają zdjęcia do serialu Wiedźmin?

Jak podaje branżowy portal DiscussingFilm, zdjęcia do Wiedźmina rozpoczną się już 5 listopada 2018 roku i potrwają do maja 2019 roku. Dodatkowo serwis poinformował, że serial powstanie w Budapeszcie, na Słowacji oraz… w Afryce Południowej! To najświeższa wiadomość, nie potwierdzona dotąd przez Netflixa:

Kto będzie reżyserem serialu Wiedźmin? Nie tylko Bagiński

Prócz tego portal ujawnił nazwisko kolejnego reżysera serialu. Wiadomo, że Tomasz Bagiński nakręci odcinek pilotażowy. Stanowisko reżysera piastował będzie również Alik Sakharov. To znakomita wiadomość! Twórca od wielu lat specjalizuje się w produkcji serialów fantasy lub takich, osadzonych w estetyce kina miecza i sandałów. Na swoim koncie posiada m.in. epizody Gry o tron, Rzymu oraz Marco Polo. Ten ostatni również powstał w Budapeszcie. Możliwe, że reżyser odtworzy część plenerów z tamtego tytułu. Prócz tego Sakharov stał za kamerą klasyków małego ekranu: Dextera, Zakazanego imperium oraz House of Cards.Wiedźmin – kiedy premiera serialu?

Skoro ekipa trafi na plan zdjęciowy już 5 listopada, oznacza to, że do tego czasu ujawnieni zostaną wszyscy aktorzy biorący udział w przedsięwzięciu. Dotąd poznaliśmy zaledwie trzy kandydatki do roli Yennefer oraz jednego aktora, próbującego wcielić się w Geralta z Rivii (co nie wyszło mu szczególnie dobrze). Możliwe również, że twórcy postanowią ujawnić choć najdrobniejsze elementy fabuły. Dotąd nie wiadomo o niej zupełnie nic.

Ostatnia wiadomość zawarta w raporcie DiscussingFilm wskazuje, że serial trafi do ramówki Netflixa dopiero w 2020 roku. Wiedźmin będzie posiadał 8 epizodów trwających po godzinie każdy.

ZOBACZ TAKŻE: To nie koniec książek o Wiedźminie! Sapkowski zapowiedział nową powieść

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *