Home Newsy Wiedźmin – kto zagra Yennefer? Poznaliśmy trzy kandydatki. Która Wam najbardziej pasuje?

Wiedźmin – kto zagra Yennefer? Poznaliśmy trzy kandydatki. Która Wam najbardziej pasuje?

Wiedźmin – kto zagra Yennefer? Poznaliśmy trzy kandydatki. Która Wam najbardziej pasuje?

Praca nad serialem Wiedźmin dla Netflixa wre. Na usta fanów ciśnie się podstawowe pytanie: kto zagra Yennefer oraz innych bohaterów serii? Niedawno poznaliśmy trzy śliczne kandydatki, które ubiegają się o rolę czarodziejki.

W trakcie panelu dotyczącego Legend Polskich Allegro na Pyrkonie, na którym ogłoszony został projekt Twardowsky 3.14, nie zabrakło również pytań poświęconych Wiedźminowi. Wtedy Tomasz Bagiński zapowiedział, że odtwórca Geralta z Rivii ogłoszony zostanie za około 3 miesiące. Rzecz miała miejsce pod koniec maja. Fanom pozostaje jeszcze miesiąc, aby dowiedzieć się, kto zagra popularnego bohatera książek fantasy, komiksów oraz gier RPG. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo nawet, jacy aktorzy ubiegają się o rolę. Poznaliśmy za to kandydatki do wcielenia się w czarodziejkę Yennefer.

Wiedźmin posiada nietypowy casting

Żyjemy w czasach, gdy każda informacja zza kulis traktowana jest na wagę złota. Zwłaszcza gdy chodzi o szczególnie wyczekiwane tytuły. Lęk przed spoilerami prowadzi do paranoi. Aktorzy na planie 8. sezony Gry o tron nie mają lekkiego życia. Twórcy wysyłają im samozniszczalne scenariusze, a każda postać zagra w kilku alternatywnych zakończeniach na wypadek, gdyby któreś z nich wyciekło do sieci. Na podobne spoilery musi uważać ekipa odpowiedzialna za Wiedźmina. Kasting do produkcji nabrał globalnego zasięgu. Twórcy muszą przez to zastosować specjalne procedury, o których swego czasu opowiedziała showrunnerka serialu Wiedźmin, Lauren S. Hissrich:

Zazwyczaj przesłuchania przebiegają tak, że reżyser wybiera z odcinka pilotażowego kilka scen – w trakcie ich odgrywania aktorzy prezentują swoje umiejętności. My przeprowadzamy międzynarodowy casting. Wymaga to przesyłania wielu e-maili oraz własnych materiałów wideo. W internecie trzeba uważać, dlatego nasi scenarzyści przygotowali kilka nowych – specjalnych – scen.Kto zagra Yennefer? Oto kandydatki

W sieci pojawiły się materiały wideo, prezentujące trzy aktorki z całego świata, które ubiegają się o rolę Yennefer. Pierwszą z nich jest Kanadyjka, Clark Backo, znana z serialu Nie z tego świata. Niestety, pośród trzech przytoczonych tutaj aktorek, to właśnie ona najmniej sprawdza się moim zdaniem w roli niezależnej, odważnej i namiętnej czarodziejki. Będąc uszczypliwym, zauważyłbym, że jej interpretacja bardziej przypomina infantylną próbę wcielenia się w ulubioną wróżkę z dzieciństwa:

Kolejną kandydatką jest Katie Keight – była angielska modelka. Wcześniej tylko raz próbowała swoich sił w fabule, przy okazji niszowego horroru Post Human: An Event. Katie Keight wizualnie sprawdza się bezbłędnie jako Yennefer, niestety, jej warsztat pozostawia wiele do życzenia:

Ostatnia z aktorek ubiegających się o rolę Yennefer to Belçim Bilgin. Turczynka wydaje się najlepszym wyborem ze wszystkich przytoczonych tutaj kandydatek. Posiada werwę, moc oraz urok wymagany do wcielenia się w tak charyzmatyczną postać. Przy tym posiada też największe doświadczenie na planie – wcześniej zagrała w kilkudziesięciu pełnometrażowych filmach – jednak to nie powinno decydować o jej wyborze:

Wiedźmin – kiedy premiera?

Według wstępnych założeń zdjęcia do produkcji rozpoczną się zimą, na przełomie 2018 i 2019 roku. Twórcy zapoznali się już z plenerami – serial powstanie w Europie Środkowej, w tym także w Polsce. Netflix wyemituje Wiedźmina najpewniej w okolicach 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: To nie koniec książek o Wiedźminie! Sapkowski zapowiedział nową powieść

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *