Home Newsy Kto zagra Wiedźmina? Poznaliśmy kolejnego kandydata. Tym razem to sam Superman!

Kto zagra Wiedźmina? Poznaliśmy kolejnego kandydata. Tym razem to sam Superman!

Kto zagra Wiedźmina? Poznaliśmy kolejnego kandydata. Tym razem to sam Superman!

Obsada serialu Wiedźmin wciąż pozostaje nieznana. Stopniowo poznajemy nowych kandydatów do poszczególnych ról. Chęć zagrania Gerlata z Rivii wyraził nawet Henry Cavill, czyli Superman z kinowego uniwersum DC.

Pytania bez odpowiedzi, wodzenie widzów za nos oraz szereg niewiadomych – tyle na dzień dzisiejszy można powiedzieć o serialu Wiedźmin, który już za kilka lat trafi na platformę Netflix. Twórcy bawią się oczekiwaniami fanów, wyrażają się w półsłówkach, a jedyne pewne informacje dotyczą rozpoczęcia prac na planie (przełom 2018 i 2019 roku) oraz miejscem realizacji zdjęć (Europa Środkowa). Niedawno poznaliśmy również trzy śliczne kandydatki do roli Yennefer. Tyle jednak nie wystarcza, aby w pełni zrozumieć realizowany projekt. Na dokładkę kolejne gwiazdy wyrażają chęć wcielenia się w tytułowego łowcę potworów. Kto zagra Wiedźmina?

Superman zagra Wiedźmina?

W trakcie panelu dotyczącego Legend Polskich Allegro na Pyrkonie, na którym ogłoszony został projekt Twardowsky 3.14, nie zabrakło również pytań poświęconych Wiedźminowi. Wtedy Tomasz Bagiński zapowiedział, że odtwórca Geralta z Rivii ogłoszony zostanie za około 3 miesiące. Rzecz miała miejsce pod koniec maja. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Bagińskiego, nazwiska odtwórców głównych bohaterów i bohaterek poznamy już za kilka tygodni. Bukmacherzy w roli Geralta z Rivii typowali Michaela Fassbendera, Nikolaja Costera-Waldau, Madsa Mikkelsena oraz Toma Hardy’ego. Dziś na polu gry pojawił się nowy zawodnik, Henry Cavill.

Serwis IGN miał okazję podpytać aktora o jego zainteresowania. Cavill przyznał, że po raz kolejny przeszedł grę Wiedźmin 3. Uwielbia ją. Aktor wyznał również, że nieobca jest mu literacka saga Andrzeja Sapkowskiego, którą także uważa za majstersztyk fantasy. Zapytany, czy chciałby zagrać Geralta z Rivii odpowiedział natychmiastowo: Zdecydowanie tak. To byłaby niesamowita rola. Chęć udziału Henry’ego Cavilla w serialu przypomina bardziej marzenie fana. Aktor nie sprawdziłby się w roli szorstkiego, na wpół dzikiego, lecz wciąż wrażliwego łowcy potworów. Niechaj pozostanie w kinowym uniwersum DC i spróbuje wznieść ruiny superbohaterskiego wszechświata. W końcu jest synem Kryptona, Człowiekiem ze stali.Henry Cavill jako Wiedźmin? Świetny plakat Bossa Logica:

Tomasz Bagiński uchyla rąbka tajemnicy w sprawie Wiedźmina

Tomasz Bagiński zapewnił czytelników portalu Wirtualne Media, że zarówno on, jak i Andrzej Sapkowski systematycznie śledzą prace nad serialem. Zdaniem artysty, Wiedźmin będzie posiadała solidne, oryginalne motywy słowiańskie, przekute na globalny język popkultury:

Wszyscy w zespole chcą, aby serial miał rys wschodnioeuropejski, słowiański. Aby nie był to typowy, amerykański serial. Jak będzie w rzeczywistości – czas pokaże, zweryfikują to decyzje kreatywne. Pamiętajmy, że to praca zespołowa, naprawdę dobre pomysły pojawiają się z różnych stron, miejsc, kultur. Jestem jednym z członków zespołu. Wszyscy pracujemy nad jednym projektem.

Wiedźmin – kiedy premiera serialu?

Wiedźmin będzie składał się z 8. odcinków trwających po godzinie każdy. Serial trafi na platformę Netflix najpewniej w okolicach 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: To nie koniec książek o Wiedźminie! Sapkowski zapowiedział nową powieść. Czy to dobry pomysł?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *