Home Newsy Wiedźmin: Tomasz Bagiński i twórczyni serialu Netflixa o wyborze Geralta

Wiedźmin: Tomasz Bagiński i twórczyni serialu Netflixa o wyborze Geralta

Wiedźmin: Tomasz Bagiński i twórczyni serialu Netflixa o wyborze Geralta

Niedawno poznaliśmy oficjalnego odtwórcę postaci Wiedźmina w serialu Netfliksa. Został nim Henry Cavill, znany m.in. z roli Supermana w kinowym uniwersum DC. Jak na jego angaż zapatruje się reszta ekipy filmowej?

Henry Cavill już miesiąc temu informował, że z chęcią chciałby wcielić się w Geralta z Rivii. Zarzekał się wtedy, że jest wielkim fanem gry Wiedźmin 3: Właśnie odświeżyłem sobie jej fabułę. Kocham tę grę. Jest znakomita! Aktor przyznał również, że niedawno zagłębił się w literackie uniwersum Wiedźmina, napisane przez Andrzeja Sapkowskiego: Te powieści są niezwykłe… Zacząłem je od niedawna czytać – każdy powinien się z nimi zapoznać! Zapytany, czy chciałby wcielić się w Geralta z Rivii, odpowiedział natychmiastowo: Oczywiście! To niesamowita postać.

Lauren S. Hissrich o Cavillu: On JEST Gerlatem

Jego marzenia się spełniły. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Cavill został wybrany na oficjalnego odtwórcę roli Geralta z Rivii. Nie tylko on wydaje się być podekscytowany tym faktem. Swoją aprobatę castingiem wyraziła showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich:

Wiedziałam to od pierwszego spotkania. Nie miałam jeszcze scenarzystów ani historii – Netflix dał mi zielone światło, a ja posiadałam w sobie pokłady energii. To było cztery miesiące temu. Nigdy nie zapomnę, ile pasji przyniósł na nasze spotkanie. On JEST Geraltem. Zawsze nim był. Jestem niesłychanie podekscytowana, mogąc powitać HENRY’EGO CAVILLA w rodzinie Wiedźmina.

Później showrunnerka potwierdziła, że pierwszy sezon serialu będzie liczył sobie tylko 8 odcinków. Sama nie jest w stanie określić dokładnej daty premiery Wiedźmina – szacuje natomiast, że trafi on do repertuaru Netfliksa w okolicach 2020 roku.Tomasz Bagiński: To absolutnie fantastyczny wybór!

Poparcie angażu Cavilla wyraził również Tomasz Bagiński. Polak związany jest ze studiem Platige Image, w którym powstały intra i outra do serii gier Wiedźmin. Teraz Bagiński zajmuje się produkcją serialu – wcześniej mówiło się, że zajmie stanowisko reżysera produkcji. Jego miejsce zajęli: Alex Garcia Lopez, Alik Sakharov oraz Charlotte Brändström. Tomasz Bagiński, zapytany o angaż Henry’ego Cavilla, odpowiedział:

Wiem o tym od jakiegoś czasu, tylko to była wewnętrzna tajemnica firmy. Jestem tą współpracą bardzo podekscytowany. To świetna wiadomość, że Henry Cavill zagra Geralta. Uważam, że to absolutnie fantastyczny wybór.

Na pytanie, jaki był  jego wkład w wybór odtwórcy Geralta, odrzekł:

Bardzo dużo ludzi miało wpływ na ten wybór, nie chciałbym przypisywać sobie zasług.

Wiedźmin: co wiemy o serialu Netfliksa?

Zdjęcia do Wiedźmina wystartują na początku listopada 2018 roku i potrwają do maja 2019 roku. Plany zdjęciowe ulokowane zostały na Węgrzech, Słowacji oraz w Afryce Południowej. Serial będzie liczył 8 epizodów trwających po godzinie każdy. Pozostała część obsady pozostaje nieznana – do sieci wyciekło kilka przesłuchań do roli Yennefer. Nie wydaje się, aby któraś z kandydatek miała szanse na udział w produkcji. W swoich marzeniach wciąż widzę w tej roli Evę Green – skoro Cavill otrzymał angaż, nic nie jest niemożliwe! Premiera Wiedźmina zaplanowana została na 2020 rok.

ZOBACZ TAKŻE: Jak będzie wyglądał Henry Cavill jako Wiedźmin? Świetne przeróbki

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *