Home Newsy Wołyń – film: gdzie oglądać online?

Wołyń – film: gdzie oglądać online?

Wołyń – film: gdzie oglądać online?

Głośny film Wołyń w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego można już oglądać online. W którym miejscu zobaczymy cały film legalnie?

Wołyń – o czym jest film?

Akcja filmu obejmuje okres od wiosny 1939 roku do lata 1945 roku, a główna jej część toczy się w wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów, w południowo-zachodniej części województwa wołyńskiego. Zosia Głowacka (w tej roli Michalina Łabacz) ma 17 lat i zakochuje się w ukraińskim chłopcu – Petrze (Wasyl Wasylik). Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik), wdowca z dwójką dzieci.  Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR.

Głośny film Wojciecha Smarzowskiego

Reżyser Wojciech Smarzowski – autor m.in. Wesela, Domu złego, Drogówki i Róży – zrealizował Wołyń z ogromnym rozmachem, podejmując się ambitnej próby odtworzenia nieistniejącego już świata polskich Kresów Wschodnich, jego obyczajowości, języka oraz kultury materialnej. Prócz uczczenia pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach, reżyser postawił sobie również zadanie skonfrontowania widzów ze skutkami, jakie niesie za sobą nienawiść na tle narodowościowym, religijnym czy rasowym.

Wołyń – gdzie obejrzeć online?

Cały film Wołyń można zobaczyć online pod adresem wolyn.tvp.pl. Koszt obejrzenia to 5 zł za przelew lub 6,15 zł za SMS premium.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze polskie filmy 2016