Home Newsy Z kim będzie walczyć Wonder Woman w drugiej części? Roboczy tytuł wiele ujawnia

Z kim będzie walczyć Wonder Woman w drugiej części? Roboczy tytuł wiele ujawnia

Z kim będzie walczyć Wonder Woman w drugiej części? Roboczy tytuł wiele ujawnia

Twórcy szykują się do rozpoczęcia prac nad kontynuacją Wonder Woman. W tym celu projekt został ochrzczony roboczym tytułem Magic Hour. Tyle wystarczyło, by znawcy komiksów zaczęli doszukiwać się analogii do nowej antagonistki serii.

Zdaniem komiksowych wyjadaczy, „magiczny” tytuł wskazuje na obecność Kirke – przeciwniczki Wonder Woman, której korzenie również sięgają greckiej mitologii. Posiada ona podobny zestaw mocy, co piękna Amazonka. Dodatkowo Kirke potrafi korzystać z magii, a jej ulubionym zajęciem jest zamienianie ludzi w zwierzęta.

Grecka mitologia – parafraza

Podczas gdy Marvel sięga do mniej znanej, nordyckiej mitologii (Thor, Loki), studio DC Films stawia na sprawdzoną kolebkę cywilizacji. Już piękna Diana, księżniczka Amazonek, odnosi się do postaci z mitów. W pierwszej odsłonie cyklu walczyła ona z bogiem wojny, Aresem. Czy tym razem przyszedł czas na Kirke?

Mitologiczna córka Heliosa i nimfy Perseis trafiła na karty komiksu w 1949 roku za sprawą Roberta Kanighera. Na przestrzeni lat antagonistka doczekała się wielu reinterpretacji, zarówno w medium powieści graficznych, jak i na małym ekranie. Kirke wystąpiła w serialu animowanym Liga Sprawiedliwości z 2001 roku, Supermanie z 1988 roku, Justice League Action oraz pełnometrażowym Justice League Dark.

Wykorzystując tak ikonicznego złoczyńcę, przedstawiciele DC Films mogą wykreować postać, towarzyszącą marce przez kilka filmów.

Wonder Woman 2 – co dalej?

Szczegóły Wonder Woman 2 pozostają nieznane. W sieci odnaleźć można pogłoski, że akcja filmu osadzona zostanie w czasach Zimnej Wojny. Inne raporty wskazują z kolei na powrót Chrisa Pine’a. Jedno jest pewne – piękna Amazonka znów skradnie serce któremuś ze śmiertelników.

Jakiś czas temu o planach na widowisko wypowiedziała się reżyserka przedsięwzięcia, Patty Jenkins:

Tworzymy diametralnie inny film. Odnajdziecie w nim wiele podobnych motywów, za które pokochaliście w poprzednią część. Film traktujemy jednak jako autonomiczne, odseparowane dzieło – nie jest wyłącznie Wonder Woman 2. To zupełnie nowa przygoda. Nie mogę być szczęśliwsza, realizując ją.

Zdjęcia do kontynuacji wystartują latem bieżącego roku. Produkcja znów będzie powstawała w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE: Reżyserka o Wonder Woman 2: to będzie zupełnie inny film

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *