Home Rankingi Najlepsze komiksy, które wyszły latem 2017 roku. Co warto przeczytać?

Najlepsze komiksy, które wyszły latem 2017 roku. Co warto przeczytać?

Najlepsze komiksy, które wyszły latem 2017 roku. Co warto przeczytać?

Rynek komiksowy w Polsce rozwija się bardzo szybko. Co miesiąc do księgarni trafia kilkanaście nowych pozycji. Żeby pomóc wam w odnalezieniu się w gąszczu historii rozpisanych na planszach, przygotowaliśmy dla was mały przewodnik po najciekawszych komiksach, które ukazały się w Polsce minionego lata.

Grzech Pierworodny

Najlepsze komiksy lato 2017Fabuła: Watcher to kosmiczny byt obserwujący świat bohaterów Marvela. Uatu, bo tak naprawdę nazywa się postać stworzona przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego, zostaje zabity. Sprawą tajemniczego morderstwa zajmuje się Avengers i Nick Fury. Nikt jednak nie spodziewa się, że w trakcie śledztwa wyjdą na jaw najbardziej skryte tajemnice całego uniwersum Marvela.

Bohaterowie: Kapitan Ameryka, Wolverine, Doktor Strange, Czarna Pantera, Punisher, Spider-Man, Nick Fury i wielu innych bohaterów.

Autorzy: Jason Arron, to jeden z najpopularniejszych scenarzystów za oceanem. Popularność przyniósł mu autorski komiks Skalp – mroczny kryminał dziejący się w rezerwacie dla Indian w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku za inną swoją autorską serię –  Bękarty z Południa, otrzymał nagrodę Esinera (jadna z najważniejszy nagród w świecie komiksów). Za rysunki odpowiada brazylijski  artysta Mike Deadato, który od wielu lat tworzy komiksy dla Marvela.

Dlaczego warto sięgnąć po ten album? Śmierć Watchera i tajemnice, które zostały ujawnione w trakcie śledztwa, mają ogromny wpływ na całe uniwersum Marvela. Nie jest to oczywiście jedyny powód, aby sięgnąć po ten komiks. Przede wszystkim jest to bardzo dobrze napisany kryminał, który przez większość plansz trzyma czytelnika w napięciu.

Amazing Spider-Man: Szczęścia Parkera

Najlepsze komiksy lato 2017Fabuła: Peter Parker wraca do swojego ciała, które przez pewien czas było zamieszkane przez jego arcywroga – Dr Octopusa. Octavius namieszał sporo nie tylko w życiu osobistym Parkera. Człowiek-Pająk musi poradzić sobie w nowej sytuacji zawodowej. W powrocie do rzeczywistości nie pomaga intryga Czarnej Kotki i Elektro. Do tego Peter Parker dowiaduje się, że nie jest jedyną osobą obdarzonymi pajęczymi mocami.

Bohaterowie: Spider-Man, Czarna Kotka, Electro

Autorzy: Dan Slott swoją pierwszą fabułę dla Marvela stworzył ponad ćwierć wieku temu. Później skoncentrował się na pracy nad scenariuszami do kreskówek. Jednak po kilkunastu latach postanowił wrócić do korzeni. Od 2008 jest głównym scenarzystą przygód Spider-Mana. Huberto Ramos dzieli swój czas między rysowaniem przygód Pajęczaka i pracą nad swoimi autorskimi projektami.

Dlaczego warto sięgnąć po ten album? Spider-Man Danego Slott’a, to dynamiczne i młodzieżowe superhero, któremu nie brakuje humoru. Czyta się bardzo przyjemnie, kadry wyglądają bardzo dobrze. Jeżeli lubicie Pająka, to musicie sięgnąć po ten album. Polecamy też zapoznanie się z serią Superior Spider-Man.Wieczni Batman i Robin tom 1 i 2

Najlepsze komiksy lato 2017Fabuła: Wieczny Batman i Robin to opowiedziana z rozmachem historia z przeszłości Batmana, która ma wpływ na teraźniejsze wydarzenia. Wiadomość pozostawiona przez Batmana mobilizuje Robinów do wspólnego śledztwa, które doprowadza ich do Matki. Jej specjalnością było formowanie ludzi na zamówienie wpływowych zleceniodawców. Przygarniała dzieci ocalałe ze strasznych tragedii i zmieniała je w żywą broń.

Bohaterowie: Batman, Dick Grayson, Red Hood, Red Robin, Bluebird i Cassandra Cain.

Autorzy: Historia została wymyślona przez Jamesa Tyniona IV i Scotta Snydera. Za scenariusz poszczególnych części odpowiadają: James Tynion IV, Jackson Lanzing, Collin Kelly, Ed Brisson, Tim Seeley. Rysunki stworzyli: Scot Eaton, Christian Duce, Tony S. Daniel i inni.

Dlaczego warto sięgnąć po te albumy? To kolejna po Wiecznym Batmanie monumentalna saga, za którą odpowiada aż kilkunastu artystów. Nie jest to najlepszy komiks o Batmanie, ale czyta się go bardzo dobrze. Tempo, mimo rożnych scenarzystów i rysowników, jest równe. Intryga jest bardzo dobrze zbudowana. Jeżeli lubcie komiksy, w których bardzo dużo się dzieje, to idealna propozycja.

Ms Marvel: Pokolenie czemu

Najlepsze komiksy lato 2017Fabuła: Ms Marvel, czyli pierwsza muzułmańska superbohaterka w historii Marvela. Kamala Khan, była zwykłą nastolatką z Jersey City. W wyniku zbiegu okoliczności otrzymała moce, o których nigdy nie marzyła. Historia zaczyna się jak typowa opowieść o nastolatkach, z tą różnica, że bohaterka pochodzi z rodziny, która przybyła do Stanów Zjednoczonych z Pakistanu.

Bohaterowie: Ms Marvel, Wolverine, Inhumans

Autorzy: G. Willow Wilson mieszkała w Egipcie. Swoje doświadczenia opisała w wydanej nakładem imprintu Vertigo powieścią graficzną „Cairo”. W trakcie studiów na Uniwersytecie Bostońskim przeszła na islam.

Dlaczego warto sięgnąć po ten album? Jest to jedna z najciekawszych serii wydawanych pod szyldem Marvel Now. Tytułowa bohaterka, to sympatyczna dziewczyna, która musi pamiętać, żeby po rozprawieniu się z przeciwnikami wrócić do domu, a następnego dnia iść na lekcje do meczetu. Kamali nie da się nie lubić!

Książę Nocy: Pierwsza śmierć

Najlepsze komiksy lato 2017Fabuła: Jest to prequel kultowego komiksu grozy autorstwa Ives’a Swolfs’a. Artysta opowiada w nim  historię początków wampira Kergana. Młody wódz Daków zostaje wysłany przez ojca w poselstwie do sąsiednich ludów. Ma umocnić z nimi przymierze przeciw Rzymianom. Wpada jednak w zasadzkę i dostaje się w ręce wrogów. Wkrótce dowiaduje się, kto stał za jego uwięzieniem. Poprzysięga wieczną zemstę wszystkim, których uważa za wrogów

Bohaterowie: Kergan

Autorzy: Yves Swolfs to belgijski twórca komisów. Jego pierwszą serią komiksową był inspirowany spagethi westernami Durango. Największą popularność przyniósł mu cykl komiksów o wampirze Kerganie.

Dlaczego warto sięgnąć po ten album? Jeżeli lubicie klasyczne horory o wampirach, które przepełnione są namiętnością i przemocą, to powinniście sięgnąć po najnowszy komiks Swolfs’a. Ten prequel to idealny wstęp do wcześniejszych albumów Kergana, które jeszcze w tym roku ukażą się ponownie za sprawą wydawnictwa Egmont.

Lucky Luke. Wujaszkowie Dalton

Najlepsze komiksy lato 2017Fabuła: Daltonowie zrzucają gustowne żółto-czarne wdzianka i zamieniają je na swojskie zielone koszule. Wszystko za sprawą małego chłopca. Krewniaka braci Daltonów. Jego matka, tancerka, postanawia oddać pod opiekę dziecko wyjętym spod prawa mężczyznom – krewnym ojca dziecka. Owładnięci myślą ucieczki z więzienia bracia wychodzą na wolność.

Bohaterowie: Lucky Luke, bracia Dalton.

Autorzy: Rysownik Achdé jest współtwórcą kilkunastu serii humorystycznych takich jak Big Twin, Esmeralda czy Kid Lucky.

Dlaczego warto sięgnąć po ten album? Chociaż fabuła brzmi absurdalnie (bo jak to tak skazańcy mają zająć się dzieckiem?) to czyta się to świetnie. Fani kowboja w czerwonej apaszce i niedzielni czytacze nie będą zawiedzeni.

Komiksy są fajniejsze od książek

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *