Home Rankingi Najbrutalniejsze filmy o superbohaterach

Najbrutalniejsze filmy o superbohaterach

Najbrutalniejsze filmy o superbohaterach

Logan: Wolverine zbiera bardzo dobre recenzje zarówno od widzów jak i krytyków. Czyżbyśmy dzięki tej produkcji mieli otrzymać więcej poważnych historii o superbohaterach, z większą dawką przemocy?  Sprawdźcie listę najbrutalniejszych filmów o superbohaterach.

Logan: Wolverine to bez wątpienia film przeznaczony dla starszych widzów. Głównie przez historię oraz dość krwawe sceny. W USA otrzymał kategorię wiekową R, co oznacza, że  osoby poniżej 17. roku życia mogą oglądać film jedynie z rodzicem lub pełnoletnim opiekunem. Jakie inne filmy o superbohaterach należą do tej kategorii i warto je obejrzeć?

ZOBACZ TAKŻE: Tak 18 lat temu Hugh Jackman starał się o role Logana1Darkman

Najbrutalniejsze filmy o superbohaterach
Fot. materiały prasowe

Zanim Sam Raimi zrealizował swoją trylogię o Spider-Manie, gdzie główną rolę zagrał Tobey Maguire, stworzył własnego mrocznego superbohatera. Darkman to zamaskowany naukowiec Peyton Westlake. Prowadzi on badania nad syntetyczną skórą, jednak gang wysadza jego laboratorium, a on niemal ginie. Traci twarz i część mózgu odpowiedzialnej za ból. Po ucieczce ze szpitala udaje mu się przeszczepić nową skórę twarzy, jednak ta jest utrzymać się zaledwie przez 99 minut. Oszpecony naukowiec rozpoczyna krwawą zemstę na bandytach. W roli głównej występuje Liam Neeson, późniejsza gwiazda serii Uprowadzona, więc fani akcji wiedzą, że ten się nie patyczkuje… A tak zupełnie serio, to mamy do czynienia z porządnym i mrocznym filmem, przywodzącym na myśl Batmana Tima Burtona. Warto sobie odświeżyć Darkmana po latach – klimat noir jest tu oddany znakomicie.


Comment(1)

  1. „Darkman” to świetny thriller, widać w nim też zamiłowanie Raimi’ego do nadawania swoim bohaterom schizofrenicznych rysów osobowości zmieszanych z wielką dawką czarnego humoru. „Darkman 2” i „Darkman 3” to już nie było to samo – widać, że twórcom kontynuacji zabrakło talentu Raimiego oraz Neesona w obsadzie.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *