Home Rankingi Najlepsze polskie komedie

Najlepsze polskie komedie

Najlepsze polskie komedie

Przed Wami najlepsze polskie komedie, które zawsze bawią! Kultowe polskie filmy, które można oglądać wielokrotnie. Idealne filmy na wieczór.

Trzeba przyznać, że polskie komedie rządzą się swoimi prawami. Wiele z nich jest zrozumiała tylko i wyłącznie dla polskich widzów, gdyż kontekst historyczny jest zbyt duży, by zrozumiał go widz z zagranicy.

W poniższym zestawieniu nie warto sugerować się numerami – nie mają one tutaj znaczenia. Każda z komedii jest na swój sposób świetna i znacząco różni się od następnych, więc układania ich w kolejności od 1 do 10 nie miałoby najmniejszego sensu.

Sprawdź również inne rankingi:

Najlepsze komedie
Najlepsze horrory 2015 roku
Najlepsze filmy 2015 roku
Najlepsze seriale 2015 roku
TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy
TOP 10: najlepsze horrory science fiction
TOP 10: najlepsze filmy science fiction
Najlepsze filmy o zombie, których nie widziałeś
Najlepsze polskie komedie wszech czasów:

1Chłopaki nie płaczą

Najlepsze polskie komedie
Fot. materiały prasowe

Ciężko uwierzyć, że pd premiery komedii „Chłopaki nie płaczą” minęło już prawie 20 lat. Olaf Lubaszenko stworzył film, z którego teksty do dzisiaj z powodzeniem są wykorzystywane w mowie potocznej. Ba – młodsze pokolenia nie zdają sobie pewnie z tego nawet sprawy… Całość to skarbnica cytatów, sentencji i mądrości życiowe (monolog Laski o Królu Sedesów rządzi!).

I ta obsada – młody Maciej Stuhr, znakomity Michał Milowicz, świetny Cezary Pazura i olbrzymia liczba bohaterów drugoplanowych, którzy potrafili rozbawić nawet krótkim występem. Kultowa polska komedia końcówki lat 90.


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *