Home Rankingi TOP 10: najlepsze filmy SF o inwazji Obcych

TOP 10: najlepsze filmy SF o inwazji Obcych

TOP 10: najlepsze filmy SF o inwazji Obcych

Inwazja kosmitów na Ziemię, to jeden z popularniejszych motywów filmów science fiction. Jakie produkcje są najlepsze? Przed Wami TOP 10: najlepsze filmy SF o inwazji Obcych.

Od 11 listopada w kinach pojawi się nowy film science fiction – Nowy początek. Na Ziemi ląduje tajemnicze obiekty z kosmosu. Czego chcą Obcy? Jakie mają nastawienie do Ziemi? Wojsko werbuje ekspertkę z lingwistyki, która ma za zadanie porozumieć się z przybyszami z kosmosu.

Z tej okazji, wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze filmy science fiction o inwazji Obcych. W środku znajdziecie klasyczne produkcje, jak i nieco te mniej znane.

Czego zabrakło na liście? Co powinno znaleźć się na pierwszym miejscu?

Jeśli macie ochotę na inne filmy w podobnym klimacie to polecamy nasze inne zestawienia. Dla fanów grozy – TOP 10: najlepsze horrory science fiction. Ci co cenią bardziej „science” – najbardziej realistyczne filmy science fiction. A na sam koniec konieczni sprawdźcie TOP 10: najlepszy filmy science fiction.1Miejsce 10 - Strefa X

TOP 10: najlepsze filmy SF o inwazji Obcych
Fot. materiały prasowe

Fotograf Andrew dostaje zlecenie przeprowadzenie pięknej Sam przez Meksyk do Stanów Zjednoczonych. Droga jednak wiedze przez skażoną strefę, w której znajdują się Obcy.

Gareth Edwards (później twórca Godzilli) zrobił ten film praktycznie w pojedynkę – całość reżyserował, potem montował i dodawał efekty specjalne. Co ciekawe – nie mamy tutaj do czynienia z pełnym akcji kinem SF, w której dwójka ludzi musi się kryć po dżungli, lecz bardziej z kinem drogi. Dużo tutaj pięknych ujęć, sentymentalnej muzyki i groza czająca się gdzieś w tle.

  • Oryginalny tytuł: Monsters
  • Reżyser: Gareth Edwards
  • Obsada: Scoot McNairy, Whitney Able
  • Rok premiery: 2010