Home Rankingi TOP 10: zapomniane filmy SF lat 80.

TOP 10: zapomniane filmy SF lat 80.

TOP 10: zapomniane filmy SF lat 80.

Przed Wami zapomniane filmy SF lat 80., które zdecydowanie warto obejrzeć. Które z tych produkcji science fiction pamiętacie?

Wszyscy znają Gwiezdne wojny. Wszyscy znają Blade Runnera. Wszyscy znają serię Obcy. Kultowych filmów z lat 80. można by wymieniać i wymieniać. W tym czasie pojawiło się jednak wiele innych filmów SF, które są zazwyczaj pomijane we wszelkich zestawieniach.

Poniżej znajdziecie filmy science fiction, które zdecydowanie warto zobaczyć. Wiele z nich dalej potrafi zachwycić. Poniższa lista to 10 tytułów uporządkowanych w kolejności chronologicznej (latami).

Zapomniane filmy SF lat 80., które warto zobaczyć:
1Odmienne stany świadomości

TOP 10: zapomniane filmy SF lat 80
Fot. materiały prasowe

Film na podstawie głośnej powieści Paddy’ego Chayefsky’ego przedstawia losy profesora Jessup z wydziału medycznego na Harvardzie. Przeprowadza on kontrowersyjny eksperyment – ma zamiar poznać wszystkie stany świadomości. Zażywa środki halucynogenne, jednak nie spodziewa się tego, jak zareaguje na to wszystko jego ścisły umysł.

Całość to ostra jazda bez trzymanki, w której szalona wizja miesza się z rzeczywistością, a wszystko to dopełnione jest psychodeliczną muzyką autorstwa Johna Corigliano (nominacja do Oscara!).

  • Tytuł oryginalny: Altered States
  • Reżyser: Ken Russell
  • Rok premiery: 1980

ZOBACZ TAKŻE: Nowe filmy 2017


Comment(3)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *