Home Rankingi TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy

TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy

TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy

Przed Wami ranking TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy. Co znalazło się na pierwszym miejscu?

W zestawieniu znalazły się filmy grozy nieco starsze, i te nowsze. Klasyczne i te mniej znane. Mrożące krew w żyłach, i te nieco bardziej humorystyczne. Co byście dodali, a co wyrzucili?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NAJLEPSZE HORRORY 2016 ROKU

TOP 10: najlepsze filmy wszech czasów
Nowe filmy 2017
Najlepsze seriale kryminalne, których nie znacie
Stephen King: najlepsze horrory – filmy
Nowe seriale SF, które warto zobaczyć
Najbardziej realistyczne filmy science fiction
TOP 10: najlepsze filmy SF o inwazji Obcych
TOP 10: najlepsze filmy science fictionNajlepsze horrory wszech czasów:

1Miejsca 100 - 91

100. Frankenstein’s Army

NajlepszeHorrory100

Szalony horror, w którym możemy zobaczyć mutanty stworzone przez nazistowskich szaleńców. To co widzimy na ekranie, przechodzi ludzkie pojęcie. A całość dodatkowo kręcona jest „z ręki”, co dodatkowo nadaje filmowi naturalistycznego kolorytu.

99. Dom 1000 trupów

NajlepszeHorrory99

Rob Zombie postanowił złożyć hołd swoim ulubionym horrorom, tworząc własny poryty slasher, pełen brutalnych scen, przerażających motywów i wątków, które powodują opad szczęki. Film zdecydowanie dla widzów o mocnych nerwach!

98. Mordercza opona

NajlepszeHorrory98

Możecie się śmiać, ale nie chcielibyście trafić na TAKĄ oponę. Ona się mści. Ona jest żądna ludzkich głów. Ona nie zna litości. I można się śmiać ile wlezie, ale ten „horror” trzyma w napięciu jak mało który!

97. Jako w piekle, tak i na ziemi

NajlepszeHorrory97

Grupa przyjaciół poszukuje zaginionego skarbu w podziemiach stolicy Francji. Nie spodziewają się, że podziemia Paryża nie bez powodu są opuszczone… Klimatyczny „foung footage” osadzony w naprawdę klimatycznych miejscach, do których nikt z nas chyba nie chciał trafić.

96. Zejście

NajlepszeHorrory96

Największy koszmar dla osoby mającej klaustrofobię. Grupa dziewczyn udaje się na wycieczkę do jaskiń. Nie spodziewają się, że to będzie ekstremalne przeżycie, gdzie będą musiały się zmierzyć z mrocznymi mieszkańcami podziemi…
95. Dagon

NajlepszeHorrory95

Luźna ekranizacja opowiadania mistrza grozy, H.P. Lovecrafta. Ta hiszpańska produkcja pełna jest klimatycznych wstawek, szaleńczych ucieczek, rytuałów, mocnych scen… A wszystko to z Wielkimi Przedwiecznymi w tle i scenami gore.

94. Critters

NajlepszeHorrory94

Kultowy sci-fi w otoczce grozy. Małe potwory z kosmosu przypominające krwiożercze jeże rozpoczynają polowanie na ludzi. Za nimi ruszają kosmiczni łowcy, którzy nie mają nic do stracenia. A droga przez to wiedze ludzką krwią…

93. Videodrome

NajlepszeHorrory93

Słynny film Cronenberga z „obrzydliwymi” efektami specjalnymi. A wszystko za sprawą tajemniczych kaset i dziwnego programu, z którym ma do czynienia główny bohater. Makabra na najwyższym poziomie!

92. Delicatessen

NajlepszeHorrory92

Klimaty jest mroczny i duszny zarazem. Całość opowiada o rodzinie kanibali w świecie post-apokaliptycznym, gdzie liczy się tylko świeże ludzkie mięso. Absurdalna czarna komedia polana sosem horroru.

91. Armia Boga

NajlepszeHorrory91

Ludzie zostają wrzuceni w wir konfliktu pomiędzy tymi „największymi”. Anioły i diabły w śmiertelnej walce na Ziemi są ciekawą historią pełną klimatycznych wstawek. Dodatkowo znakomita obsada robi swoje.
ZOBACZ TAKŻE: Nowe filmy 2017


  • Hubert

    a gdzie Mgła ?

  • james cole

    a gdzie 12 małp?

  • MiradejART “Pauza”

    było tu bardzo malo dobrych horrorów jak dla mnie autor tej listy nie ma pojecia na temat dobrych horrorów

banner