3 top filmy świąteczne dla dzieci, które koniecznie trzeba zobaczyć

0 Comments
Świąteczne filmy

3 top filmy świąteczne dla dzieci, które koniecznie trzeba zobaczyć

Święta to szczególny czas zwłaszcza dla dzieci. Oprócz prezentów i masy słodyczy cieszy je możliwość obejrzenia świątecznych filmów wraz z najbliższymi. Niestety wiele produkcji jest po prostu przeciętnych, a fabuła jest zwyczajnie nijaka. Jednak jest kilka perełek, na które na pewno warto zwrócić uwagę. Oto 3 propozycje, które obowiązkowo trzeba zobaczyć

1. Grinch: Świąt nie będzie (2000)

Grinch to typowy samotnik, który nie dopuszcza do siebie nikogo. Kiedy w wiosce Ktosiowo rozpoczynają się wesołe przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, Grinch postanawia zrobić wszystko, żeby zepsuć mieszkańcom całą radość. Cindy Lou to niewielka postać o ogromnym sercu. Zbiera w sobie całą pewność siebie i chce przekonać Grincha do Świąt i spędzenia ich we wspólnym gronie. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jakie tajemnice kryją się za wyobcowaniem Grincha. Nikt nie chce jej nic powiedzieć. Czy mimo to uda jej się dotrzeć do serca psotnika?

2.Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku (2002)

W Stumilowym Lesie Święta Bożego Narodzenia dobiegają końca. Kubuś Puchatek spędził je ze swoimi przyjaciółmi. Teraz wszyscy rozpoczynają przygotowania do Nowego Roku. Jak zwykle przed szereg wychyla się zarozumiały królik, który postanowił zorganizować huczne przyjęcie. Jednak zachowanie przyjaciół doprowadza go do irytacji. Podstępem zmusza ich do złożenia postanowień noworocznych, które Kubusiowi i reszcie mieszkańców Stumilowego lasu ciężko jest dotrzymać.

3. Rudolf Czerwononosy Renifer (1999)

Rudolf to renifer jak każdy inny. Z małym wyjątkiem. Charakteryzuje go silnie czerwony nos. Przez niego Rudolf czuje się inny i nieakceptowalny w swoim środowisku. Nawet rodzice nie kryją zdziwienia jego odmiennością. Przez brak zrozumienia i możliwości zostania reniferem zaprzęgowym do sań Mikołaja, postanawia uciec z rodzinnego domu. Podczas poszukiwania miejsca dla siebie spotyka przyjaciół, dla których wygląd jego nosa jest bez znaczenia. Razem z nimi Rudolf przeżywa wiele przygód. Dopiero wieść o problemach jego przyjaciółki Fiołka skłania go do powrotu. Czy Rudolfowi uda się spełnić marzenia i zostać reniferem świętego Mikołaja?

Wszystkie wymienione filmy mają fabułę, która naprowadza na konkretne wnioski. Dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat, powinny je obejrzeć i same zrozumieć, że nie zawsze wszystko wygląda tak, jakby człowiek tego chciał. Dla nich jest to nauka przez zabawę, a czasu spędzonego przed ekranem na pewno nie można uznać za stracony.

Dodaj komentarz