Home Artykuły Byliśmy na wielu wydarzeniach promocyjnych, ale czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy

Byliśmy na wielu wydarzeniach promocyjnych, ale czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy

Byliśmy na wielu wydarzeniach promocyjnych, ale czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy

Braliśmy udział w wielu imprezach związanych z premierami filmów czy seriali. Ale żadna z nich nie była tak efektowna jak promocja Altered Carbon od Netflixa. I co najważniejsze – Wy też możecie to przeżyć na własnej skórze.

Specjalny pawilon Netflixa w Warszawie

Z okazji dzisiejszej premiery serialu cyberpunkowego Altered Carbon, Netflix otworzył w Polsce specjalny pawilon, do którego możecie zajrzeć przez cały weekend. Jak miejsce opisuje sam Netflix? Wyobraźcie sobie, że znajdujecie się w dalekiej przyszłości:

Warszawa, rok 2384 – Już od ponad 300 lat firma Psychasec oferuje najwyższej jakości ludzkie powłoki, które dziękie szerokiej ofercie i gwarancji wieczności trafiają w gusta najbardziej wymagającej klienteli na całym świecie. Lider branży właśnie wkracza na nasz rynek i 2. lutego na placu Trzech Krzyży w Warszawie otworzy swój pierwszy polski oddział.

Jak to wyglądało na żywo?

A jak to wyglądało w praktyce? Czuliśmy się, jakbyśmy trafili na plan serialu. Galeria ETHOS, w której odbywał się cały event, została w całości przeobrażona w oddział serialowej firmy Psychasec. Wokół nas chodzili specjalnie wynajęci modele i modelki w charakterystycznych białych kostiumach, informujący o kolejnych wydarzeniach. Nie otrzymaliśmy więc tylko klasycznego poczęstunku, lecz również kilka dodatkowych atrakcji.

Cyberpunk tu i teraz!

Wpierw mogliśmy obejrzeć na wielkim ekranie materiał wideo o nieśmiertelności z narracją Neila deGrasse’a Tysona, który możecie zobaczyć powyżej.

Następnie uczestnicy wysłuchali rozmowy z Aleksandra Przegalińska-Skierkowska o nieśmiertelności, która specjalizuje się w rozwoju nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

zdjęcie z promocji serialu Altered Carbon w Warszawie
Fot. materiały własne

Zaprezentowano również powłoki, czyli specjalnie wynajętych aktorów i modeli, którzy w charakterystyczny sposób prezentowali swoje ciała jako nowe miejsca dla naszych umysłów. Z jednej strony wyszedł z tego ciekawy performance, z drugiej – pozwolił jeszcze mocniej wczuć się w klimat świata Altered Carbon.

Największe wrażenie robiły dwie gipsowe rzeźby zanurzone w specjalnych zbiornikach wodnych. Przechodząc obok nich, nie sposób było oderwać wzroku. Nie chcemy wiedzieć, ile czasu zajęło ich wykonanie. Jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, że pewnie ktoś z Was chciałby mieć taką ozdobę w domu…

zdjęcie z promocji serialu Altered Carbon w Warszawie
Fot. materiały własne

Po takim wstępie i wejściu w ten świat, wyświetlono odcinki Altered Carbon. Ciężko po tym wszystkim nie złapać bakcyla na cyberpunkowy klimat!

Gdzie i kiedy można odwiedzić Pawilon Altered Carbon?

Dlaczego tak bardzo się jaramy? Bo dotychczasowe wydarzenia promujące inne filmy i seriale przebiegały w dość standardowy sposób. Wpierw pokaz, następnie przekąski, drinki, spotkania towarzyskie, wymiana myśli i koniec. Tymczasem teraz dano nam możliwość wczucia się w cały cyberpunkowy klimat. I co najważniejsze – to wszystko będą mogli przeżyć również zwykli fani. Pawilon Altered Carbon będzie otwarty przez 3 dni (2-4 lutego) w godzinach 11 – 21 w Galerii Ethos (Plac Trzech Krzyży 10/14 – Warszawa). Wstęp jest bezpłatny. Wszelkie informacje znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Program Pawilonu:

Historia nieśmiertelności. Najnowszy model stosu korowego. Prototyp ludzkiej powłoki. Przymierzalnia powłok. Komentarz XXI-wiecznej ekspertki (Alexandra Przegalińska).

Od 11:00 do 21:00, codziennie

+

Pokaz nowej oferty Psychasec: polska kolekcja powłok wiosna-lato 2384.

Choreografka: Marta Ziółek
Współpraca: Joanna Mane Manecka & Iza Szostak, Ramona Nagabczyńska, Magda Fejdasz, Kasia Wolińska, Kuba Falkowski, Maciej Gąsiu Gośniowski, Przemek Kamiński, Andrius Mulokas.

Piątek: 18:00 i 20:00,
Sobota: 16:00 i 18:00,
Niedziela: 14:00 i 16:00

+

Pokaz 2 pierwszych odcinków Altered Carbon.

Sobota: od 19:00 do 21:00,
Niedziela: od 18:00 do 20:00

A Wy jaką powłokę sobie wybierzecie z okazji premiery Altered Carbon?

1Altered Carbon w Warszawie #1

zdjęcie z promocji serialu Altered Carbon w Warszawie
Fot. Netflix