Home Artykuły Film Halloween – to WARTO wiedzieć o kultowym horrorze

Film Halloween – to WARTO wiedzieć o kultowym horrorze

Film Halloween – to WARTO wiedzieć o kultowym horrorze

Dzisiejszy dzień dla wszystkich fanów horrorów jest wyjątkowy – 31 października to święto Halloween, więc z tej okazji mamy dla Was kilka ciekawostek związanych z kultowym filmem grozy Johna Carpentera o jakże wymownym tytule – Halloween!

O czym jest film Halloween?

Halloween z 1978 roku zapoczątkował modę na slashery, czyli podgatunek horrorów, w których główni bohaterowie (najczęściej nastolatkowie) zaczynają ginąć z ręki przerażających, groteskowych morderców. W tym przypadku głównym arcyłotrem jest Michael Myers, który ucieka ze szpitala dla umysłowo chorych. Rozpoczyna krwawe łowy w swoim rodzinnym miasteczku, które akurat szykuje się do święta Halloween.

Co warto wiedzieć o tym kultowym horrorze?

Sprawdźcie poniższe ciekawostki oraz zajrzyjcie w nasze zestawienia: TOP 100: najlepsze horrory oraz najlepsze horrory 2015 roku. I przy okazji przeczytajcie, czemu John Carpenter nazwał Roba Zombie „kupą gówna”.1Skąd się wzięła słynna maska?

Film Halloween - ciekawostki
Fot. materiały prasowe

Nawet jeśli nie jesteście fanami horrorów, to z pewnością znacie głównego złego – głównie przez to, że w trakcie filmu jego oblicze skrywa się za charakterystyczną maską.

Skąd w ogóle wzięła się ta maska? John Carpenter i spółka mieli bardzo mały budżet, więc po prostu kupili najtańszą maskę w sklepie z kostiumami – kosztowała niecałe 2 dolary. Kogo przedstawiała? Była to podobizna Kapitana Kirka z serialu Star Trek. Tyle że powiększono w niej oczodoły, przefarbowano włosy na ciemniejszy kolor, zaś twarz przemalowano na biało. Tak powstała jedna z najbardziej charakterystycznych „twarzy horroru”. Co ciekawie – William Shatner (odtwórca Kapitana Kirka) nie miał pojęcia, że to jego podobizna w pewnym sensie stała się ikoną grozy. Dowiedział się przypadkiem i był tym faktem zaszczycony.

Maska Halloween


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *