Home Artykuły Gra o tron – finał 7. sezonu to jaja. Szkoda, że nie smocze

Gra o tron – finał 7. sezonu to jaja. Szkoda, że nie smocze

Gra o tron – finał 7. sezonu to jaja. Szkoda, że nie smocze

Gra o tron – 7. sezon za nami. Wielki finał czy wielkie rozczarowanie?

Trzęsienie ziemi i babole scenariuszowe

Ten sezon był BARDZO nierówny. Miał świetne efekty specjalne i budżet jak niektóre filmy hollywoodzkie. To było czuć, szczególnie przy scenach batalistycznych z udziałem smoków. Praktycznie co odcinek otrzymywaliśmy wizualne trzęsienie ziemi. Niekoniecznie szło to w parze ze zdolnościami scenarzystów, którzy bardzo mocno przyśpieszyli akcję, przez co memy o teleportacjach były na porządku dziennym. Szczególnie dobrze to zobrazowała fanowska mapka pokazująca przebytą drogę przez Jona Snowa i Białych Wędrowców.

Gra o tron – tylko dla wytrwałych

Wielu fanów mówiła wprost, że całość to już zaledwie guilty pleasure. Nic dziwnego – babole fabularne i brak logiki w tym sezonie były wyjątkowo widoczne, zaś przedostatni odcinek był chyba jednym z najgorszych w historii. Rozpisaliśmy się o nim w osobnym wpisie, gdzie również bardzo mocno całość komentowaliście:

Gra o tron – 7. sezon: finał, który…

A co z tym finałem? Spodziewaliśmy się, że wyrwie nas z butów. Gdy dodatkowo okazało się, że odcinek zostanie pokazany za darmo w kinach, obstawialiśmy w ciemno że nawet jeśli zachowanie bohaterów będzie idiotyczne, to będziemy piszczeć z radości na widok starcia stulecia. A co otrzymaliśmy? To były jakieś jaja… Szkoda, że nie smocze.

Gdyby ten odcinek pojawił się w środku któregoś z sezonów, pewnie byśmy nie mieli jakiś większych zarzutów – ot, środek odcinka, w którym dużo się knuje, rozmawia i motywem przewodnim są intrygi. Ale do jasnej ciasnej – mówimy o najdłuższym odcinku w historii serii, o finale przedostatniego sezonu, który miał nas przygotować na epickie zakończenie w ostatnim 8. sezonie. A dostaliśmy: • przedłużone do granic możliwości pertraktacje pomiędzy ekipą Deanerys a Cersei. I ta „poruszająca” scena rozmowy Tyriona pomiędzy Cersei. Litości.
 • łzawe katharsis Theona Greyjoa
 • najbardziej sztywną scenę łóżkową w historii tej serii
 • kuriozalny płacz Littlefingera
 • skrótową scenę przebicia się przez Mur. Tak, spodziewaliśmy się, że nieumarły smok rozwali mur. Ale emocje były jak na zbieraniu grzybów

To co dalej? Czekamy na finał finałów!

Fajnie było zobaczyć tylu bohaterów na jednym planie. Fajnie było zobaczyć starych znajomych, którzy mimo zmiany barykady, dalej darzą się sympatią. Fajnie było zobaczyć Nocnego Króla na smoku. Ale niefajne było to, że po prostu poczuliśmy się zrobieni w konia.

To kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? Wedle Waszych głosów – Jon Snow:

A my byśmy z chęcią zobaczyli, jak na sam koniec Nieumarły Smok zjada Tron, i wszystkich ostatecznie pokonuje Nocny Król, który tak właściwie kierowany jest przez Brana chcącego powstrzymać jeszcze większy kataklizm, o którym nikt z nas nie ma zielonego pojęcia. Głupie? Zdążyliśmy się przyzwyczaić już do tego, że scenarzyści mogą zrobić równie głupie motywy, więc… Czekamy na 8. sezon.

ZOBACZ TAKŻE: Tak powinni wyglądać bohaterowie Gry o tron

Comment(3)

 1. „Artykuł” z serii „nie podoba mi się, bo mi się nie podoba …”
  – Scena z Tyrionem i Cersei jest jedną z najlepszych scen jaką widziałem,
  – Theon w tej scenie w końcu zabił Fetora, przestał się bać, w końcu
  – podczas sceny łóżkowej sztywność jest wymagana 😉
  – ciekawe jakby autor się zachowywał przed własną egzekucją?
  – ja to bym nie chciał oglądać jak smok przez 20 min filmu rozwala mur.

  Teraz wszyscy chcą oglądać tylko sex i krew i bitwy i CGI i odcięte nogi … latające jednorożce. Gra o Tron to nie tylko to , to również, a właściwie w głównej mierze bardzo charakterystyczne postacie. Jon Snow, który kłamać nie umie i nawet wrogowi powie prawdę. Tyrion, który potrafi wyłgać się z każdej sytuacji mając w arsenale tylko własny spryt. Litlefinger, który popełnił tylko jeden błąd, ale za to bardzo kosztowny. Sansa, która przerosła własnego mistrza i błąd wykorzystała. Jamie, który zerwał z toksycznym związkiem. Cersei popadająca w coraz większy obłęd. Mogę wymieniać tak dalej, ale pewnie i tak tego nikt nie czyta, bo Denerys za mało cycków pokazała i cały odcinek jest do bani.

 2. Zgadzam się. Zaserwowali nam genialne efekty, które pomimo tego scenariusza rekompensowały mi wszystko. Uwielbiam Fingera, ale ta scena z nim była, lekko mówiąc, kuriozalna.
  Rozmowa brata z siostrą była piękna, ukazała, że Cersei ma jeszcze odrobinę serca. A nie, to nie serce, to kolejna intryga z jej strony.
  Generalnie czekałam na ten finał długo, został rozdmuchany do granic możliwość, a po seansie zostałam… z niczym. W zasadzie ciekawostką było tylko to, że Snow nie jest żadnym bękartem… Ot, taka ciekawostka, w dozie ogromnego niedosytu po tym odcinku.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *