Home Artykuły Harry Potter i Przeklęte Dziecko – czym tak właściwie jest ta książka?

Harry Potter i Przeklęte Dziecko – czym tak właściwie jest ta książka?

Harry Potter i Przeklęte Dziecko – czym tak właściwie jest ta książka?

W księgarniach dostępna jest już książka Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Czym tak właściwie jest? Ósmą częścią przygód słynnego czarodzieja? Czy może czymś zupełnie innym? Poniżej znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko – czy to ósma część?

Książka reklamowana jest jako ósma część, choć nie jest to dokładnie to, czego można by się na pierwszy rzut oka spodziewać. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z siódmego tomu Harry Potter i Insygnia Śmierci, a dokładnie – 19 lat później. Jest to „duchowa” część ósma. Tyle tylko, że nie jest to POWIEŚĆ. Bardziej odpowiednim określeniem jest „dodatek”.

Jak nie powieść, to co?

Harry Potter i przeklęte dziecko to scenariusz sztuki teatralnej. Oznacza to, że nie mamy do czynienia z prozą i opisami narratora, lecz z kwestiami dialogowymi, które na scenie odgrywają bohaterowie. Całość przez to czyta się bardzo łatwo i szybko, lecz trzeba się przyzwyczaić do tego, że cała fabuła ukryta jest w rozmowach pomiędzy postaciami. Pamiętacie klasyczną lekturę szkolną jak Zemsta Aleksandra Fredro? To już wiece, o co dokładnie chodzi.

Kto jest autorem książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko?

Krótką historię wymyśliła J.K. Rowling. Scenariusz do sztuki teatralnej napisał Jack Thorne, który stworzył ją wspólnie z reżyserem spektaklu Johnem Tiffanym przy współpracy J.K. Rowling.

O czym jest Harry Potter i Przeklęte Dziecko?

Harry Potter jest już dorosły i pracuje w Ministerstwie Magii. Jego żoną jest Ginny, z którą ma trójkę dzieci. Najwięcej problemów sprawia najmłodszy syn czarodzieja – Albus Severus Potter. I to właśnie na nim skupia się głównie akcja. Poznajemy jego relacje z ojcem i najlepszym przyjacielem Scorpiusem Malfoyem.
Taki zaś jest oficjalny opis wydawnictwa:

„Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.

Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.”

Harry Potter i Przeklęte Dziecko – ile stron ma książka?

Książka wydana przez Wydawnictwo Media Rodzina ma 320 stron.

harry-potter-i-przeklete-dziecko

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *