Home Artykuły Mark Hamill i jego żarty. Ten jak coś palnie…

Mark Hamill i jego żarty. Ten jak coś palnie…

Mark Hamill i jego żarty. Ten jak coś palnie…

Ostatni Jedi zebrał krwawe żniwo, niemal dorównując Grze o tron czy The Walking Dead jeśli chodzi o eksterminację głównych bohaterów. Nie dajcie się zmanipulować! Odtwórca postaci Luke’a Skywalkera – Mark Hamill – wydaje się wiedzieć coś więcej. SPOILERY!

Han Solo, Snoke, kapitan Phasma, Obi Wan – ścieżka obrońców i tyranów odległej galaktyki splamiona jest krwią. W Ostatnim Jedi niektóre zgony faktycznie mnie zaskoczyły, inne wydały się wtórne i schematyczne. A co z Lukiem Skywalkerem?

Luke Skywalker nie umarł

Odtwórca postaci Luke’a Skywalkera uwielbia udzielać wywiadów. Często zapomina się przy tym ugryźć się w język, zdradzając zbyt wiele detali filmu. Równocześnie uwielbia się wygłupiać, na co wskazuje jego najnowsza wypowiedź. Opowiadając o śmierci Luke’a, aktor wyznał:

Wciąż nie potrafię zaakceptować, że Luke odszedł. Mam własną teorię, co stało się naprawdę – on po prostu teleportował się gdzieś indziej, zostawiając przy tym szatę. Przeniósł się do kolonii nudystów, taką mam nadzieję.

Na miejscu prowadzącego wywiad zapytałbym się aktora, o chęć zagrania w takim widowisku. Jak wyglądałby taki film? Czy w kolonii nudystów panuje podział na dobrą i ciemną stronę mocy? A może nagość ma charakter symboliczny – wszyscy są sobie równi, panuje wolność i swoboda.

Aktor żałował śmierci odgrywanej postaci

Reżyser filmu, Rian Johnson, wielokrotnie musiał tłumaczyć się z drastycznego motywu śmierci Luke’a. Fani byli zszokowani po wyjściu z kina – sam byłem zaskoczony tak irracjonalnym zwrotem akcji pod koniec Ostatniego Jedi. Równie ciekawa była pierwsza reakcja Marka Hamilla – aktor jasno dał do zrozumienia, że nie zgadza się z decyzją Johnsona:

Powiedziałem do Riana: Jedi się nie poddają. Nawet, gdy spotykają problem na swojej drodze, potrzebują najwyżej roku aby się przegrupować i spróbować raz jeszcze. Gdy Luke wyrządził zło, powinien zrobić wszystko, by naprawić swój błąd. Posiadaliśmy sporne opinie w tej sprawie – cóż, to nie jest już moja historia. Rian potrzebował postaci Luke’a, aby wpłynąć na zakończenie widowiska – to sedno mojego problemu. Naturalnie, myślę w kategoriach Gwiezdnych Wojen George’a Lucasa. Ostatni Jedi to nowa generacja franczyzy – należy rozpatrywać Luke’a jako zupełnie inną postać. Możliwe, że stał się Jake’iem Skywalkerem. To nie mój Luke Skywalker – musiałem zrobić wszystko, co za zaproponował mi Rian, gdyż dobrze współgra to z opowiadaną historią.

Jak widać, Hamill po pewnym czasie ochłonął. Rozluźniony, ucieka do utopijnej kolonii nudystów.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Kylo Ren nosi maskę? OFICJALNE wytłumaczenie jest całkiem sensowne

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *