Home Artykuły Marvel: filmy i premiery [PRZEWODNIK]

Marvel: filmy i premiery [PRZEWODNIK]

Marvel: filmy i premiery [PRZEWODNIK]

W filmach z uniwersum Marvela można się nieźle pogubić. Jest ich już tak dużo, że ciężko ogarnąć kiedy pojawi się dany tytuł w kinach. Przed Wami przewodnik, dzięki któremu nie pominiecie żadnej premiery kinowej filmu Marvela.

W poniższym zestawieniu znajdziecie filmy z MCU, czyli Marvel Cinematic Universe. To produkcje realizowane przez Marvel Studios i Disneya, które tworzą wspólnie jedno wielkie uniwersum, zaś każdy film w jakimś stopniu wiążę się z innymi. Przez to wszystko można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z olbrzymim kinowym serialem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaka działa ten przewodnik?

Przewodnik jest na bieżąco aktualizowany, więc nie musicie się martwić, że trafiliście na stary tekst z nieaktualnymi datami. Jeśli pojawi się coś nowego, a w treści tego nie będzie (więcej szczegółów fabularnych, nowa data premiery) to śmiało – dajcie znać, a całość będzie szybko zaktualizowana.

Na który film Marvela czekacie najbardziej? Który Was zupełnie nie interesuje?
1Doktor Strange

Najlepsze filmy Marvela
Fot. Disney

O czym będzie film?

Film przedstawi widzom nowego bohatera – Doktora Strange’a, potężnego czarodzieja walczącego z siłami ciemności. Całość to origin story, więc poznamy historię tej postaci od podstaw. W główną rolę wcieli się Benedict Cumberbatch, zaś jego mistrzem będzie niesamowicie wyglądająca Tilda Swinton. Po zwiastunach film nieco przypomina „Incepcję”, jednak wszystko wyjdzie w praniu. To będzie niewątpliwie najbardziej mistyczna produkcja Marvela.

Kiedy premiera?

26 października 2016 roku


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *