Home Artykuły Oto jeden z cichych twórców Matrixa. Bez niego nie byłoby kultowych scen

Oto jeden z cichych twórców Matrixa. Bez niego nie byłoby kultowych scen

Oto jeden z cichych twórców Matrixa. Bez niego nie byłoby kultowych scen

Wiadomo, że Matrix to głównie siostry (wówczas bracia) Wachowskie. Bez nich nie byłoby jednego z najlepszych filmów SF w historii. Bardzo duży wpływ na to, jak wyglądał film, miał również inny twórca. O kim mowa?

Wiemy doskonale, że Matrix czerpał bardzo wiele z estetyki cyberpunku i anime – szczególnie z Ghost in the Shell czy też Akiry. Wachowskie inspirowały się nie tylko azjatycką popkulturą. Jednym z komiksów, który wpadł im w ręce i zrobił na nich OLBRZYMIE wrażenie to Hard Boiled. Scenarzystą jest sam Frank Miller, jednak największe wrażenie na przyszłych twórcach Matrixa zrobiły pełne szczegółów ilustracje Geofa Darrowa.

Komiks Hard Boiled opowiada losy Nixona żyjącego w brudnym świeciee przyszłości, który jest zwyczajnym urzędnikiem pracującym jako poborca podatkowy. W pewnym momencie jego życie wywraca się do góry nogami, gdy uświadamia sobie, że jest… cyborgiem. Całość to luźna wariacja na temat prozy mistrza SF – Philipa K. Dicka.

Ilustracje w komiksie to plansze, na których możemy zobaczyć olbrzymią ilość szczegółów – każdy zakamarek kryje coś ciekawego. Zresztą spójrzcie sami na poniższy przykład. To małe dzieło sztuki!

Hard Boiled Matrix
Fot. kadr z komiksu Hard Boiled

Nic dziwnego, że Wachowskie chciały Geofa Darrowa w swojej ekipie. Ten się zgodził i stworzył wstępne ilustracje przedstawiające prawdziwy świat – ten w którym budzi się Neo po zażyciu czerwonej tabletki. Poniżej możecie zobaczyć słynne sceny na pierwszych szkicach. Nawet te wstępne grafiki potrafią nieźle rozpalić wyobraźnie.

ZOBACZ TAKŻE: Jak czytać Wiedźmina?

Jak Wachowskie wspominały pracę z komiksowym artystą?

Byliśmy zaszczyceni jego obecnością na planie (…) Nie byliśmy do końca pewni, czy przystąpi na naszą ofertę. Był bardzo nieśmiały. „Jesteście tego pewni?”, pytał, po czym zasypywał nas wspaniałymi pomysłami. Zrobił wiele dobrego dla naszego filmu.”

ZOBACZ TAKŻE: Neo, Trinity i Morfeusz znowu razem. Jak wyglądają po latach?1Matrix - pierwsze szkice #1

Matrix - pierwsze szkice
Fot. Geof Darrow


  • GEEK

    Witam, jestem w stanie za darmo nauczyć was jak tworzyć galerie ze zdjęciami. Wiem że to podstawy, ale jak można zauważyć to właśnie ich wam brakuje. Polecam się na przyszłość.

    • guest

      a co jest złego w tej galerii zdjęć? co ci się nie podoba gościu?