Home Artykuły Pamiętacie Hardkor 44? Tak Bagiński chciał pokazać Powstanie Warszawskie

Pamiętacie Hardkor 44? Tak Bagiński chciał pokazać Powstanie Warszawskie

Pamiętacie Hardkor 44? Tak Bagiński chciał pokazać Powstanie Warszawskie

Wszyscy teraz czekają na Wiedźmina od Platige Image i Netflixa. Tymczasem, z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, warto przypomnieć sobie o zawieszonym projekcie Tomasza Bagińskiego. Pamiętacie Hardkor 44?

O czym miał być Hardkor 44?

Animacja w reżyserii Tomasza Bagińskiego miała przedstawiać losy Arnolda, byłego żołnierza kampanii wrześniowej, który trafia w sam środek trwającego Powstania Warszawskiego. Miał on zorganizować specjalny oddział składający się z rozmaitych outsiderów, przestępców, a nawet kolaborantów. Grupa chciała zdobyć wojenny łup oszpeconego SS-mana Wagnera. Ten zaś sprowadza do walczącej stolicy eksperymentalne jednostki cyborgów bojowych. Cel jest jeden – zrównać miasto z ziemią.

Zero martyrologii, pełno akcji

Hardkor 44 miał być popkulturową i efektowną animacją, zrywającą z martyrologicznym podejściem. W wywiadzie dla TVN 24 Bagiński mówił wprost:

„To ma być skrzyżowanie Parszywej 12 z Obcym – decydujące starcie, a wszystko w stylistyce 300

Na takie przedstawienie historii przystało również Muzeum Powstania Warszawskiego, które współpracowało z Platige Image.

Czy Hardkor 44 powstanie?

Na ten moment prace nad animacją Hardkor 44 są zawieszone. Jednak o Tomaszu Bagińskim i spółce jest ostatnio bardzo głośno, dzięki powstającemu serialowi Wiedźmin. A gdy przypomnimy sobie słowa polskiego twórcy z przed dwóch lat w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, to wszystko jest możliwe:

„Kiedyś do niego wrócę. Im mocniejsze masz na tamtym rynku nazwisko, tym dziwniejsze rzeczy możesz robić. Tarantino czy Nolanowi wolno więcej. A ja dopiero zaczynam.”1Tak miał wyglądać Hardkor 44 #1

Hardkor 44
Fot. Platige Image


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *