Home Artykuły The Walking Dead: 5 rzeczy, których mogliście nie zauważyć

The Walking Dead: 5 rzeczy, których mogliście nie zauważyć

The Walking Dead: 5 rzeczy, których mogliście nie zauważyć

Premiera 7. sezonu The Walking Dead za nami. Mocne, dla wielu szokujące otwarcie. Dla nas rozczarowanie. A czy obejrzeliście całość bardzo uważnie? Przed Wami 5 rzeczy, które mogliście przegapić.

Tak – pierwszy odcinek niezbyt nam się podobał, ale najbardziej byliśmy rozczarowani tym, które postacie zginęły. Nie będziemy się rozpisywać, bo wszystko znajdziecie w podlinkowanym tekście. Oczywiście – pojawiło się kilka ciekawych tropów i easter eggów, o których warto napisać. Zauważyliście wszystkie?Skąd było wiadomo, że Glenn zginie?

Oczywiście – postać Glenna zginęła w komiksie. To był główny trop. Ale oprócz tego spróbujcie przypomnieć sobie 12 epizod 6. sezonu, gdy Glenn znajduje się w jednym z pomieszczeń radiostacji i natrafia na tajemnicze zdjęcia:

The Walking Dead - 7. sezon: 5 rzeczy, których mogliście nie zauważyć
Fot. AMC

Uważni fani bez problemów mogli się domyślić, że trafi on do „galerii”. A jakby to nie miało żadnego związku, to zwróćcie uwagę na tę scenę z ostatniego odcinka:

Chyba już wszystko jasne?

Ostatni raz 1-planowa postać zginęła w…

Długo myśleliśmy nad tym, która postać z 1. sezonu zginęła ostatnio w tragicznych okolicznościach. I wychodzi na to, że z bohaterów, którzy byli z nami praktycznie od samego początku, zginęła Andrea. Miało to miejsce w 16 epizodzie 3. sezonu. Czyli de facto 3 sezony temu. Szmat czasu!

The Walking Dead - 7. sezon: 5 rzeczy, których mogliście nie zauważyć
Fot. AMC

Abraham przed śmiercią zrobił TO

Większość w trakcie sceny śmierci z Abrahamem albo odwracała wzrok, albo patrzyło na jego twarz. Tymczasem bohater przekazał tym małym, praktycznie niezauważalnym gestem, co czuje do Sashy. Oprócz tego, że powiedział Neganowi w twarz „suck my nuts”, jego palce ułożyły się w charakterystyczne V.

The Walking Dead - 7. sezon: 5 rzeczy, których mogliście nie zauważyć
Fot. AMC

Mały szczegół, a cieszy i powoduje, że scena ta była bardzo emocjonalna:

Maggie będzie miała syna

Ostatnia scena, w trakcie której główni bohaterowie siedzią przy stole i wcinają obiad niczym szczęśliwa rodzina, był bardzo tanim chwytem. Pojawiła się tam jednak JEDNA interesująca rzecz. A raczej człowiek. Człowieczek. Tak – Maggie będzie miała syna!

Dwight vs Negan

Widać tu jedno – Dwight bardzo chce, by Negan go szanował. Jako pierwszy doskoczył do Daryla, by móc go zabić. Jednak gdy Negan mu odmówił, na jego twarzy pojawiła się mieszanka przerażenia, zwątpienia i rozgoryczenia. Ta relacja z pewnością będzie się rozwijać i jej efekty zobaczymy w przyszłości. Czy dojdzie do buntu?